"Arteta"
"Arteta"

Sudija pogurao Arsenal do preokreta, Liverpul se obrukao protiv fenjeraša (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.04.13. | 18:03

Everton pobedio KPR i ostao u trci sa Totenhemom za mesto koje vodi u Ligu Evrope...

ArtetaArsenal je bio na pragu od senzacionalnog poraza od Noriča, međutim, u poslednjih pet minuta i nadoknadi vremena prvo se umešao sudija Majkl Džons i poklonio domaćinua jedanaesterac, potom su gosti zatresli svoju mrežu, a na kraju potpun preokret potvrdio je Lukas Podolski za 3:1 (0:0).

Posle zatišja u prvom poluvremenu, u nastavku igre usledila je prava bura, gde je palo čak četiri gola. Snodgras je u 56. minutu centrirao pravo na glavu zaboravljenog Tarnera i najavio eventualno veliko iznenađenje Noriča. Tobdžije su krenule na sve ili ništa, ređale su se šanse, da bi sudija Džons pet minuta pre kraja prestrogo dosudio penal i, kako se ispostavilo, pogurao četu Arsena Vengera posle sigurnog pogotka Artete. Gosti se od besa nisu dozvali pameti i pokušali barem da izvuku remi, jer je Basong postigao autogol u 88. minutu, da bi psihičkog indisponiranog rivala dotukao Podolski u nadoknadi vremena za četvrtu pobedu u nizu.

Ako je Arsenal izbegao bruku, to nije uspelo Liverpulu. Crveni su gostovali fenjerašu Redingu i odigrali bez golova. Golman domaćina Aleks Mekartni proglašen je za najboljeg, pošto je odbranio silu prilika Suareza i Kutinja.

Everton je pobedio KPR sa 2:0, smanjio im šanse za opstanak, a sebi produžio nadu u trci sa Totenhemom za mesto koje vodi u Ligu Evrope.