Barnli se nije zadovoljio, već juri trocifreni broj bodova: Gudmundson rešio derbi vrha Čempionšipa

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.04.23. | 23:11

Slavlje ekipe Vensana Kompanija na Turf Muru - 2:0

Barnlijeva proslava povratka u Premijer ligu bila je u skladu sa aktuelnom sezonom - dominantna! Sjajni sasav Vensana Kompanija očigledno nije želeo da otalja poslednjih sedam kola, što se videlo i u današnjem derbiju sa drugoplasiranim Šefild Junajtedom, kojeg je na svom Turf Muru savladao sa 2:0 (0:0).

Doduše, lderu je situaciju olakšala činjenica da je od 17. minuta igrao sa igračem više, pošto je lukavi Nejtan Tela iskoristio zbunjenost Džeka Robinsona i istrčalog golmana Veslija Foderngema. Čuvar mreže Šefilda je spotakao brzonogo krilo Barnlija i zaradio isključenje.

Taj trenutak je ostatak meča bukvalno pretvorio u popularne viktorije, vladala je opsada gostujućeg gola, mada se domaćin poprilično mučio iako je imao preko 70 odsto loptu u svom posedu.

Kompani je na poluvremenu izvukao džokera iz rukava i u igru uveo Johana Berga Gudmundsona umesto Džeka Korka i pogodio u metu.

Barnli sada ima 90 bodova, a ima još 18 u opticaju do kraja sezone, pa bi naredni cilj za lidera mogao da bude trocifreni broj bodova, što bi i ovako veliki uspeh učinilo još upečatljivijim.

ENGLESKA 2 – 41. KOLO:

Hadersfild - Blekbern 2:2 (2:0)