Adam Armstrong (©Reuters)

Da li je Sent Meriz video meč sezone? Nesmotreni defanzivci koštali Norič trijumfa, Sveci s penala spasili bod

Vreme čitanja: 3min | sub. 12.08.23. | 18:15

Ni vođstvo u čak tri navrata Kanarincima nije bilo dovoljno za pobedu nad doskorašnjim Premijerligašem

Osam pogodaka, sedam različitih strelaca i gol iz penala u poslednjim trenucima meča jedinog dvostrukog strelca Adama Armstronga, učinili su da duel Sautemptona i Noriča u drugom kolu Čempionšipa s pravom ponese epitet najbolje utakmice u engleskom fudbalu u sezoni na začetku; Sautempton – Norič 4:4 (2:3).

Spektakularan meč na Sent Merizu najavio je američki reprezentativac Džoš Sardžent. Najbolji strelac Noriča iz prošle sezone iskoristio je precizan centaršut Džeka Stejsija i već u sedmom minutu doveo Kanarince u vođstvo. Nisu domaće pristalice dugo čekale na potpuni preokret. Najpre je u 17. minutu Jan Bednarek šutirao levom nogom iz peterca i savladao škotskog golmana Angusa Gana. Nisu se gosti iz Norfoka pošteno ni otkravili od kapitulacije, a iskusni Šejn Dafi je poklonio penal rivalu igranjem rukom u kaznenom prostoru. Nakon što je Adam Armstrong sigurno realizovao penal nastala je prava erupcija među fanovima Svetaca, ispostavilo se kratkotrajna. Praktično iz prvog napada po primljenom golu lopta dolazi do velike nade Noriča Gabrijela Sare. Mladi Brazilac plaćen više od 10.000.000 evra Sao Paulu, sjanim udarcem šalje loptu u gornji desni ugao Bazunuovog gola za novo poravnanje. Možda i najkvalitetnije poluvreme engleskog fudbala u još uvek mladoj sezoni krunisano je pogotkom u njegovim poslednjim sekundama. Dvadesetogodišnji Džonatan Rou bio je najviši u skoku nakon centaršuta Gabrijela Sare, za prvi gol u karijeri u Čempionšipu.

Napravio je strateg domaćih Rasel Martin značajnu promenu u poluvremenu uvođenjem Čea Adamsa. Vratio mu je to škotski reprezentativac golom za 3:3 u 57. minutu. Nije sedeo skrštenih ruku ni Dejvid Vagner na suprotnoj strani. Dao je nemački trener priliku najnovijem pojačanju Kristijanu Fasnahtu, a doskorašnji član Jang Bojsa dolazi do prvenca u ostrvskom fudbalu u 84. minutu za novu prednost gostiju.

Činilo se da će Sautempton izgubiti ovaj meč i pored nove dominacije u posedu lopte (postavili rekord od 987 pasova na prošloj utakmici), ali su još jednom defanzivci Noriča pali na ispitu, kada je Kajl Voker Piters oborio protivnika u sopstvenom šesnaestercu i skrivio novi kazneni udarac. Adam Armstrong nije propustio šansu da i drugi put savlada Angusa Gana s bele tačke za konačnih 4:4.