Sevalo na Krovu: IMT petardom seo na zelenu granu, igrala se braća Luković

Vreme čitanja: 3min | sre. 01.05.24. | 17:43

Radnik dva puta vodio, ali IMT sigurno slavio 5:2

Biće veselo i paradno tokom prvomajskih praznika u redovima IMT-a. Daleko od toga da mogu da odahnu u sred borbe za opstanak, ali Traktoristi su trijumfom nad surduličkim Radnikom seli na zelenu granu – 5:2. Uspela je ekipa Nebojše Jandrića da pobedi rasterećene goste i psihološke barijere i furioznom igrom u finišu prvog poluvremena stigne do zlata vrednog trijumfa.

IMT je iskoristio poraz Voždovca u Nišu, i bar privremeno, četiri kola pre kraja Mozzart Bet Superlige, pobegli iz zone baraža. Šteta što je duel u beogradskom naselju Braće Jerković pratilo jedva stotinak gledalaca po sunčanom vremenu.

Sevalo je ispred oba gola, dok je klasu, kao u jesenjem delu prvenstva, demonstrirao supertalentovani Miloš Luković. Napadač Strazbura, na pr privremenom radu na Novom Beogradu, je dva puta pogađao mrežu Vuka Vukadinovića i izjednačio se sa Saldanjom iz Partizana na listi najboljih strelaca Mozzart Bet Superlige.

Iako krajnji rezultat to ne govori, morao je IMT da se dobro namuči protiv tima koji je i matematički ispao iz elite. Radnik u kombinovanom sastavu nije došao da statira u glavnom gradu Srbije. Pokušali su Surduličani da pokađju ponos, što im je uspevalo u prvom poluvremenu. Posebno se isticao iskusni Hajdarević.

IMT je dva puta morao da juri zaostatak. Prvi put posle igranja rukom Zarije Lambulića i jedanesterca Duronjića, a drugi put posle najbolje akcije gostiju i egzekucije pomenutog Hajdarevića. Ipak, imao je IMT mnogo “starih kuka” u sastavu, navikli da igraju pod opterećenjem.

Domaćin je igrao protiv sata, ali se u kritičnim situacijama javljao biši vezista crno-belih Aleksandar Lutovac da smiri tenziju u redovima domaćina, kao i nervozu Nebojše Jandrića. Imao je IMT stalno višak na boku, zahvaljujući brzinskim sposobnostima Glišića i Radočaja... Ali je do prednosti stigao tek u samom finišu prvog poluvremena kada je Luka Luković na iskustvo provukao loptu pored čuvara, koja se završila u mreži.

Gde je stao stariji, nastavio je mlađi brat Miloš. Kao da je želeo da u jednom od najvažnijih mečeva sezone mladi napadač pokaže zašto je francuski Strazbur investirao pet miliona evra u njegov dolazak. Posebno je bila dobra reakcija kod petog gola domaćina kada je glavom pogodio dalji ugao.

IMT – RADNIK 5:2

/Lutovac 25 i 43, L.Luković 45+1, M.Luković 52 i 65 – Duronjić 17 pen, Hajdarević 28/