Dva evropska prvaka plakala kod kuće: Kraj za Porto i Seltik!

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.08.19. | 23:11

Kluž i Krasnodar prošli dalje

Dva šokantna rezultata za kraj. Dva evropska prvaka ispala su iz kvalifikacija za Ligu šampiona. I to pred svojom publikom nakon što su se u prvim utakmicama neporaženi vratili kući. Seltik i Porto sele se u Ligu Evrope!

Bolji od Seltika bio je rumunski Kluž, koji se dva puta vraćao iz mrtvih preko Bilela Omranija, da bi na kraju iskoristio to što su Škoti morali da jure pobedu i u šestom minutu sudijske nadoknade stigao do konačnih 4:3! George Tukudean, u trenucima kad se tenzija mogla seći nožem, ostao je toliko hladnokrvan da je lobovao Skota Bejna.

Kluž je mogao da počne slavlje, navijači Seltika su ostali da se češu po glavi i pitaju kako je dođavola njihov voljeni klub mogao da odigra ovako katastrofalno u odbrani?! U Glazgovu su bili uvereni da idu dalje, nisu Rumunima ostavljali ni promil šanse i na kraju su tresnuli o pod! Bolno prizemljenje za Kelte. Ali sa ovakom se odbranom ne ide u Ligu šampiona. Curilo je na sve strane.

Šok i na stadionu Dragao na kome se Krasnodar zaleteo na Porto kao da je Barselona lično. Tri gola dali su Rusi domaćinu za svega 34 minuta i utabali sebi put ka pobedi od 3:2.

Toni Viljena je već u trećem minutu načeo Zmajeve, da bi onda na scenu stupio Mogamed Šapi Sulejmanov, 19-godišnjeg krilo Krasnodara, igrač koji je odnegovan u klubu čiji gazda Sergej Galicki sanja ekipu sa 11 momaka iz sopstvene škole. Zato je milione sipao u akademije, a Šapi Sulejmanov je jedan od njenih prvih bisera. Dva komada Sulejmanova gurnula su Porto na ivicu ambisa, pa iako su se Portugalci otimali nisu mogli da se vrate iz tolikog kanala.

Krasnodar ide na Olimpijakos. Kluž će protiv Slavije iz Praga.