Felaini i De Hea spasili Murinja bruke i uveli negledljivi Junajted u osminu finala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 27.11.18. | 22:57

Juventus rutinski protiv Valensije za prvo mesto

Nova bruka Mančester Junajteda je bila na pomolu, ali se se po ko zna koji put David de Hea i Maruan Felaini pojavili kao spasioci Žozea Murinja. Golom Belgijanca u 91. minutu je Junajted na Old Trafordu na jedvite jade savladao Jang Bojs sa 1:0 i obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona.

Sekundi su delili Jang Bojs od zasluženog remija na Tetaru snova, ali je odbrana popustila u finišu i dopustila Felainiju da nedopsutivo lako primili loptu u šesanestercu i postigne gol koji je rešio sve. Na taj način je ubijena i šansa Valensije da eventualnom pobedom u poslednjem kolu na Mestalji eliminiše Crvene đavole i obezbedi plasman u osminu finala.

Ovako, skoro sve se zna. Juventus i Junajted idu u nokaut fazu, s tim što je Juventus uoči gostovanja u Švajcarskoj mnogo bliži prvom mestu. Valensija je treća i ide u Ligu Evrope, a Jang Bojsi su završili sa evropskim fudbalom za ovu sezonu.

Čak i bod protiv autsajdera iz Švajcarske na Old Trafordu bi bio uspeh za Crvene đavole s obzirom kako loše su igrali večeras i koliko je taj fudbal negledljiv. Šansu utakmice su imali gosti ali je još jednom čudesni David de Hea spasao Mančester Junajted i pokazao da je najjača karika ovog tima. Tužno je videti ovakav Junajted kada se prisetite kako je ovakve rivale nekada prašio Aleks Ferguson i kakav je strah i trepet bio Mančester Junajted.

Imali su Crveni đavoli neke šanse, ali se Rašford ispromašivao u prvom poluvremenu. Propustio je tri solidne prilike. Pa je Murinjo u drugom poluvremenu morao da uvodi sa klupe Pogbu, Matu i Lukakua jer vezni red sa Matićem, Fredom, Felainijem i Lingardom nije ništa uspevao na polovini Švajcaraca, a Marsijal se nije video u špicu.

U 70. minutu je šansu utakmice imao Jang Bojs kada je De Hea čudesnom paradom sa gol linije skinuo loptu koja je išla u mrežu. Milimetri su delili Jang Bojse od gola koji bi mogao da im donese i pobedu. A onda su ostali bez svega pošto je Felaini još jednom odigrao ulogu lažnog centarfora...

Juventus je rutinski izašao na kraj sa Valensijom i skoro pa overio prvo mesto u grupi koje će mu dati veće šanse za lakšeg rivala na žrebu za osminu finala. Iako su Slepi miševi pružili dostojan otpor u Torinu, klasa je klasa. Sa napadom Ronaldo – Dibala – Mandžukić, Juventus je prejak za timove poput Valensije...

Valensija je imala dve dobre šanse Vasa i Dijakabija u prvom poluvremenu, ali su Kjelini i Ščensni čudesnom odbranom spasili italijanskog prvaka. U drugom delu je Juve dodao gas, Ronaldo je asistirao Mandžukiću na petercu za 1:0 i posle toga je sve bilo rutina.

Mogli su Ronaldo i Dibala da pobedu učine ubedljivijom ali je i Juventusov bivši golnan Neto bio na visini zadatka pred golom Španaca. Ipak, i ovih 1:0 je bilo dovoljno Bjankonerima da lagano upišu još jednu pobedu.