Vladimir Ivić (©Reuters)

Ivićev Krasnodar opet efikasan, ali je i primio četiri gola za 20 minuta

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.04.23. | 20:26

Spartak od 0:2 do 4:3

Meč poput ruskog ruleta odigrali su fudbaleri moskovskog Spartaka i Krasnodara. Na pola sata pre kraja gosti su vodili 2:0, potom i 3:2, ali su uporni Moskovljani bili odlučniji da upišu tri boda iz ovog meča. Na kraju su i uspeli, pogotkom Kvinsija Promesa u 84. minutu za konačnih 4:3.

Još jednom je tim Vladimira Ivića odigrao efikasan meč ove sezone (52 gola u 24 utakmice ruskog prvenstva), ali je dozvolio sebi da primi čak četiri gola u razmaku od dvadesetak minuta (domaćini su pogađali u 63, 67, 81. i 84), pa će Krasnodar ostati na sedmom mestu umesto da se probio na peto.

Spartak se učvrstio na trećoj poziciji sa tri boda više od gradskog rivala CSKA, jednim manje od drugoplasiranog Rostova, ali i čak -10 u odnosu na vodeći Zenit, sa kojim će se sastati 7. maja u Sankt Peterburgu. Ipak, do kraja je ostalo još samo šest kola i teško je poverovati da će Zenit propustiti priliku da upiše petu uzastopnu, a ukupno desetu titulu.

Nekadašnji vezista TSC-a Mihajlo Banjac bio je starter u timu Krasnodara, ali nije uspeo da nakon pogotka Žoaa Bašija u 58. minutu "stane na loptu" sa saigračima i mirno privede meč kraju. Aleksander Sobolev je sa dva pogotka doneo izjednačenje Spartaku, a nakon novog vođstva gostiju preko Eduarda Spercjana preokret su režirali Anton Zinkovski i pomenuti Kvinsi Promes.

RUSIJA 1 – 24. KOLO

Himki – Torpedo 4:2 (1:1)

/Magomedov 34, Mirzov 5 pen, Hubulov 64, Glavčić 66 – Felipe Andre 45 pen, Stefanovič 52/

Fakel – Orenburg 1:3 (1:2)