Karaburma pala posle dve godine, Inđija ponovo druga

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.03.24. | 19:47

Bez pobednika u duelu između Kolubare i Dubočice – 1:1

Od opasne zone do legitimne borbe za plasman u plej-of. Takav put prošao je Grafičar posle dva kola prolećne polusezone u Prvoj Mozzart Bet Ligi Srbije. Napravili su Ljubičasti malo iznenađenje pošto su slavili protiv lidera OFK Beograda kao gosti – 2:0.

Romantičari su doživeli prvi poraz pred svojim navijačima posle gotovo dve godine. Poslednji put, na Staroj Karaburmi slavila je Zvezdara, 21. maja 2022. Tada su bili članovi Srpske lige Beograd.

Promašaje domaćina, Ljubičasti su kaznili u završnici. Vasiljević u 70. minutu odlično proigrao Embupa, a visoki napadač snažnim šutem sa 14 metara pogodio je bliži ugao.

Pet minuta kasnije, Neđićev tim postigao je još jedan gol: Stojanović se namestio i plasirao loptu sa 18 metara u mrežu iza nemoćnog Popovića.

Inđija se posle poraza od Grafičara vratila na drugo mesto. Mačva je i pored vođstva u Sremu, lako spala u Sremu. Inđija je odlično odigrala drugo poluvreme i golovima Desančia i Grbovića.

Treći kandidat za ulazak u elitu Dubočica remizirala je na gostovanju Kolubari.