Krasnodar makazama isekao Sevilju! Čuda u Skandinaviji (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.10.18. | 22:57

Malme bolji od Bešiktaša - 2:0

Kakva noć za skandinavski fudbal. Pamtiće se dugo, dugo na severu Evrope. Malme je napravio možda i najveće iznenađenje ove večeri, pošto je kao domaćin slavio protiv turskog Bešiktaša (2:0).

Veliko veče za severnjake upotpunio je Sarpsborg koji je tukao Genk (3:1).

Bešiktaš je bio solidan u prvom kolu, ali je večeras podbacio. Blago rečeno. Ekipa Senola Guneša bila je bezopasna protiv Malmea. Trkački moćni domaćin je odolevao, dobro se branio. A onda je sačekao trenutak pomračenja uma Lorisa Karijusa.

Očajno je nekadašnji član Liverpula procenio jedan centaršut, praktično promašio loptu i doprineo da Malme povede. Od tog trenutka Bešiktaš je još više izgubio glavu. Krenuo je bezglavo u juriš. Kažnjen je brutalno. Sa penala je pogodio Rosenberg.

Pravi vatromet golova viđen je u Norveškoj. Sarpsborg je iskažnjavao očajne reakcije odbrane Genta. Da se Belgijanci neće lepo provesti moglo je da se nasluti već u petom minutu. Mrežu gostiju pogodio je Mortensen u petom minutu.

Gen ke je stigao do izjednačenja u 49.minutu, ali je ono kratko trajalo... Zaharinsen i Mortenson su brzo doneli kapitalnu prednost domaćinu.

Mnogo uzbuđenja čeka nas u grupi J. Krasnodar je došao do drugog trijumfa i osamio se na čelu tabele. I to na kakav način. Na jugu Rusije pao je večiti šampion Liga Evrope. I to posle preokreta.

Sevilja je povela posle prekida i uigrane akcije koju je u pogodak pretočio Nolito. Međutim, u nastavaku je Krasnodar počeo da steže. Igrao je na sve ili ništa. I isplatio se takav rezon ruskom timu. Prvo je Pereira izjednačio, a potom smo videli možda i potez večeri.

Okriašvili je u 88.minutu makazicama doneo veliki trijumf Krasnodaru. Standard je došao do trijumfa nad Akhisarom.