Navijači Kruzeira (© AFP)

Kruzeiro se spotakao u poteri za elitom

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.08.22. | 01:57

Neočekivanih 1:1 protiv Sampaje u 27. kolu

Kruzeiro ima samo jedanu misao u glavi - povratak u elitni rang brazilskog fudbala. Za sada suvereno dominiraju u drugoj ligi, ali u 27. kolu dogodio se donekle neočekivan kiks protiv Sapaje koja je uspela da izdrži nalete protivnika za konačnih 1:1.

A izgledalo je da će gost da protutnja. Prvi ozbiljniji napad u prvom minutu utakmice je rezultirao golom Kruzeira. Edu je bio strelac.

Međutim, kada se očekivala kanonada golova, sve je stalo. Malo šansi je viđeno do kraja poluvremena i kada se pomislilo da je vreme za odmor, domaćin koristi nepažnju protivničke odbrane i Paulo postiže gol za 1:1.

U nastavku se nije desilo ništa značajnije. Odbrane su odradile maskimalan posao.

Lider na tabeli Kruzeiro je morao da se zadovolji jednim bodom.

Prema brojkama koje je prikupio Departman za matematiku na Univerzitetu UFMG u Belo Orizonteu, pre ovog mela 27. kola, Kruzeirova trenutna kampanja garantuje mu 55 posto šanse za povratak u Seriju A. U računima matematičara Univerziteta procena je da bi Lisice sa 67 bodova obezbedile promociju. To znači da bi sa još eventualnih 10 osvojenih poena od 36 koliko će imati u opticaju do kraja sezone, matematički mogli da se dokopaju elite posle tri godine provedene u Seriji B. Ipak, to su samo pretpostavke, učinak na terenu je nešto sasvim drugo. Videlo se i to na ovom meču gde su svi očekivali laka tri boda.

Ipak, ni ovaj rezultat ne bi smeo da ugrozi lidera koji i dalje ima ogromnu bodovnu prednost pošto ima svega tri porazau sezoni uz čak 17 pobeda. Ovo je bio sedmi nerešen ishod ove sezone.

BRAZIL 2 - 27. KOLO

Šapekoense - Vila Nova 1:2 (1:1)