(©AFP)
(©AFP)

Mađari čuvaju Lajpcig u Ligi šampiona: Orban u 87, pa Soboslai u 96. za odbranu Red Bul arene (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 14.05.23. | 19:34

Verder vodio do 87. minuta, ali se praznih ruku vraća u Bremen

Od ulaska u Bundesligu 2014. godine najlošiji plasman RB Lajpciga bio je šesto mesto. Brzo su Bikovi zauzeli svoje mesto među vodećim klubovima u nemačkoj i čvrsto ga drže. Paralelno sa tim su napredovali i u Evropi, stigli do polufinala Lige šampiona i Lige Evrope, a pet puta u poslednjih šest godina igrali su grupnu fazu najjačeg kontinentalnog takmičenja za klubove. I, ponovo će.

Pogotkom Dominika Soboslaija u šestom od sedam minuta nadoknade na Red Bul areni savladan je Verder 2:1 za tri boda kojima je vraćeno +4 u odnosu na petoplasirani Frajburg dva kola pre kraja. Iza Bikova je i Unin Berlin sa bodom manje.

Ova pobeda od ogromne je važnosti za tim Marka Rozea, pošto u narednom kolu putuje u Minhen na megdan vodećem Bajernu, kom je pobeda neophodna u šampionskoj trci sa Borusijom Dortmund. U poslednjem kolu Lajpcig igra protiv davljenika Šalkea kod kuće. Što se tiče Frajburga, preostali su mu dueli sa Volfsburgom kod kuće i Ajntrahtom u Frankfurtu, dok se Union Berlin u poslednja dva kola sastaje sa Hofenhajmom na strani i Verderom u gostima.

Bili bi gosti iz Bremena zadovoljni i bodom iz današnjeg okršaja, ali kako se situacija odvijala, sigurno je da su navijači već bili upisali sva tri. Imao je Verder sreću u 66. minutu da sudija na asistenciju VAR sobe poništi pogodak Nkunkua zbog faula i osokoljen tom odlukom stigne do vođstva samo četiri minuta kasnije. Marvin Dukš je uspeo da reaguje pre nego što je lopta izašla u gol-aut i glavom dodao do Jensa Stagea, koji je na drugoj stativi primetio Leonarda Bitenkura.

Dobro su se potom branili gosti, Nkunku je uspeo da prebaci gol sa dva metra, a onda mu je i Pavlenka sjajno odbranio šut posle dva "lažnjaka" kojima se oslobodio defanzivaca Verdera, ali u 87. minutu odbrana Verdera je poklekla. Kada već nije uspeo sam da se upiše u strelce, Nkunku je to omogućio Viliju Orbanu. Odlično je Mađar skočio i šutirao glavom, a potom se u junaka domaćeg tima promovisao njegov saigrač iz nacionalnog tima. Opet na dodavanje Nkunkua.

U šestom od sedam minuta nadoknade Francuz je provozao slalom polovinom Verdera i uspešno prosledio loptu do Dominika Soboslaija. Njemu je ostao lakši deo posla... Za peti gol ove sezone u Bundesligi, a četvrti u 2023. godini.

Lakše se sada diše u Lajpcigu, ali ne i Bremenu. Iako na 12. mestu, Verder još nije teoretski obezbedio opstanak. A, slede mu dueli sa Kelnom i Unionom.