©Reuters

Nedelja je bila dan za strepnju i pobede favorita u Francuskoj: Marselj preokrenuo pa drhtao u Tuluzu

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.02.23. | 22:46

Posle Pari Sen Žermena i Monaka, ceo plen osvojio i Olimpik Marselj (3:2)

Pari Sen Žermen je do tri boda stigao pošto je prethodno ispustio dva gola prednosti, a zatim i režirao preokret. Za ceo plen strepeo je i Monako koji je već viđenu rutinsku završnicu pokvario primivši gol koji je probudio nade gotovo slomljenog Bresta, a novu u nizu uzbudljivih utakmica priredili su Tuluz i Olimpik Marselj (2:3).

Iako je domaćin rano poveo, gosti su sa tri gola u nastavku napravili veiki korak ka pobedi, međutim pogodak Ada Onaivua u 87. minutu vratio je neizvesnost, ali se ispostavio kao nedovoljan da Tuluz zibegne poraz.

Uspeo je Tuluz da stigne do prednosti već u trećem minutu. Desler je poslao oštru loptu sa desnog krila, a na prvu stativu ispred čuvara se iskrao Dalinga koji je potvrdio da je 2023. godina njegova postigavši osmi gol od početka januara.

Pogodak mladog Holanđanina koji je letos došao iz Ekscelziora ispostavio se kao jedini do odlaska na odmor sa kojeg su se rivali vratili potpuno drugačijeg raspoloženja. Već u 52. minutu Mbemba je neutralisao zaostatak gostiju dočekavši odbijenu loptu u petercu rivala u gužvi koja je nastala nakon kornera.

Samo sedam minuta kasnije novi korner doneo je i novi pogodak a ovaj put strelac je bio Under koji je novu odbijenu loptu, ovaj put posle intervencije Abukala, sa iz prve sa oko deset metara poslao u mrežu.

Rafal Marselja nastavio je u 78. minutu Tavares koji je presečen pas i proigravanje Genduzija posle prodora pretočio u pogodak za 3:1. Gol Portugalca koji je u olimpik stigao na pozajmicu iz Arsenala nagoveštavao je rutinski kraj susreta, ali se Onaivu pobrinuo da se rival dodatno pomuči na putu do tri boda. Centaršut Suaza sa levog krila na drugoj strani dočekao je Japanac i volej udarcem vraio svoj tim u život. Pogodak kojim je Tuluz prepolovio zaostatak predstavljao je vetar u leđa domaćinu, ali inicijativa u poslednjim minutima nije bila dovoljna da spotaknu goste koji su pobedom ostali na pet bodova zaostatka u odnosu na Pari Sen Žermen.

FRANCUSKA 1 – 24. KOLO

Okser - Lion 2:1 (0:1)