Skandal na Brdu: Čukini igrači iz protesta polegali na travu - dva crvena i penal za preokret Radničkog

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.04.18. | 16:48

Dići će se ovde prašina

Jedina želja Nenada Lalatovića bila je da u centru pažnje budu igrači, a da sudije budu neprimetne. Međutim, posle jedne od ključnih utakmica u borbi za Evropu najviše će se pričati o - Iliji Brdaru. Arbitar iz Novog Sada je bio glavni akter meča na Banovom brdu, pošto je Čukaričkom isključio dvojicu igrača i svirao penal za Radnički, pa su Nišlije posle preokreta stigle do pobede od 3:2 na startu plej-ofa srpskog prvenstva.

Preokreta koji bi morao da izazove reakciju nadležnih organa. Jer morala bi to svaka utakmica na kojoj igrači jedne ekipe iz protesta zbog sudijskih odluka polegaju na travu i na dva minuta prekinu igru?! Upravo su to uradili Čukini fudbaleri posle drugog gola Radničkog.

Još pre toga Miladin Stevanović je isključen početkom drugog poluvremena, a zbog njegovog starta u borbi za jednu ničiju loptu sviran je i penal za Radnički. Uzalud burni protesti domaćih, Sinića Babić sa kreča pogađa za izjednačenje. Do tog trenutka Čukarički je imao prednost od 1:0 zahvaljujući pogotku Asmira Kajevića u 45. minutu. Nisu tada ni mogli da pretpostave koliko će se situacija promeniti u nastavku igre.

Međutim, ni sa igračem više Radnički nije mogao do preokreta, ali kada je u 73. minutu isključen i Darko Puškarić utakmica je postala neravnopravna. Samo dva minuta kasnije Aleksandar Subić donosi Nišlijama vođstvo od 2:1, onda taj već opisan bunt domaćin koji je izazvao dvominutni prekid.

Posle toga Dušan Mićić za 3:1, pa i drugi gol za Čuku. Strelac je bio Marko Docić, ali ovaj put se Čuki jednostavno - nije dalo. Tako verovatno razmišlja i Lalatovićev pomoćnik Dragan Šarac, pošto je i on isključen, naravno, zbog prigovora sa klupe.