Večeras ni „pokvareni“ VAR nije mogao da naudi Liverpulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.10.20. | 22:49

Sumnjiv penal za goste, poništen pogodak Salaha, ali zasluženi trijumf Redsa protiv Šefilda – 2:1

Prošle sedmice VAR je bukvalno oteo trijumf Liverpulu protiv Evertona. Ova večeri video tehnologija je radila protiv Liverpula, ali šampion je imao dovoljno znanja i umešnosti da preskoči sve prepreke. Da nije verovatno bi Jirgenu Klopu išla para na uči, kao i milionima navijača šampiona Engleske širom sveta.

Liverpul je slavio protiv Šefilda sa 2:1 ,mada je tri puta zatresao mrežu rivala, a primio gol iz vrlo diskutabilnog penala. Tačnije, prekšraja načinjenog izvan 16 metara.

Odluka iz 11. minuta dobrano je zakuvala duel na Enfildu, u kojem je Liverpul imao imeprativ dobrog rezultata. Da, tačno je da je Fabinjo na nepropisan način zaustavio Mekburnija. Ali je to uradio nekoliko centimetara izvan kaznenog prostora. Konsultovao se Majk Din sa VAR sobom i pogrešio. Uprao je prst na kreč, i omogućio gostima da povedu, pošto je mladi Norvežanin Berg lako realizovao jedanesterac.

Mnogo problema imao je Liverpul o organizaciji igre i odbrani. Osetilo se odsustvo Rafinje i Virdžila Van Dajka, ali je bivši šampion Evrope na suvu klasu izvukao utakmicu. Posle nekoliko promašenih šansi, domaćin je sitgao do izjednačenje u 41. minutu. Odbranio je Ramzdejl udarac Manea, ali je akciju fino ispratio Firmino i lako sproveo loptu u mrežu.

Šefild nije bio inferioran, daleko od toga. Nekoliko puta je spašavao i Alison... Ponovo je VAR soba bila u glavnoj ulozi u 63. minutu. Ove večeri centralni Liverpulov napadač Mohamed Salah je idealno primio loptu iz dubine i lako je sproveo u dalji ugao. Delovalo je da je Egipćanin u liniji sa odbranom Šefilda, ali je VARE odlučio drugačije.

Video tehnologija nije mogla da naudi Redsima dva minuta kasnije. Ponovo je sve, kao kod prvog gola, zamesio Mane. Ovog puta odlično je centrirao, a na drugoj stativi je Dijego Žota, nadvisio dvojicu štopera Šefilda, i doneo toliko željeno vođstvo Liverpulu.

Mogao je šampion Engleske da sve reši mnogo ranije. Opet je Salah u prijemu bio sjajan, stvorio je sebi prostor, i pogodio stativu.