Završena je subotička bajka: Nemački Brondbi ugasio Spartak na Marakani (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 09.08.18. | 22:35

Danski klub rutinski slavio protiv našeg predstavnika – 2:0

Bilo je lepo dok je trajalo. Obejktivno više se nije moglo. I ovako su Subotičani uradili mnogo više nego što je bilo ko očekivao. Postoji i dalje tanka nada pred revanš u Danskoj, ali je večeras na stadionu Rajko Mitić  Brondbi prekinuo subotičku bajku. Gosti su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope slavili sa 2:0 i došli na pola koraka (možda i manje) od plej-ofa.

Bez pomoći Mileta Savkovića, koji je otišao Jageloniju,  i još nekoliko igrača Spartak je pokušao, ali jednostavno namerio se na objektivno boljeg rivala. Brondi, danski klub sa nemačkom aromom, pokazao se kao vrlo kompaktna i disciplinova celina. Delovalo je da Brondbi u svakom trenutku zna šta hoće i da je napipao sve slabe strane Gaćinovićevog sistema.

Možda – ali samo možda – bi bilo sve drugačije da je Čečarić u 18.minutu iskoristio sjajnu šansu. Takve prilike u ovakvim mečevima ne smeju da se propuštaju. Odlično je po levoj strani prošao Vukčević, poslao još bolju loptu na drugu stativu, Čečarić je bio sam i promašio.

Danci su fizikom dolazili do prilika, nosili u duelu fudbalere Spartaka. Ipak, egal meč počeo je da ide na vodenicu gostiju kada je u 29.minutu Kajzer odlično ispratio akciju svog tima, ubacio se ispred Miloševića i volej udarcem pravio Perića.

Trener Brondbija Aleksandar Corninger u poluvremenu meča ubacio je u poluvremenu zemljaka Hanija Mukhtara. Ispostaviće se da je to bio odličan potez nemačkog stručnjaka.

Mukhtar je u 47.minutu izdržao duel sa Šimurom i potom poslao loptu u sam ugao Perićevog gola. Radovali su se navijači Brondbija na istočnoj tribini stadiona Rajko Mitić, danski klub je rutinski završavao posao, ali Spartak je zaslužio pohvale. Pokušavao je do poslednjeg trenutku, ali nije vredelo.

SPARTAK - BRONDBI 0:2 (0:1)