Zvezda dugo vodila, Partizanu slađi bod u omladinskom derbiju

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.08.19. | 12:22

Iza juga Marakane na kraju 1:1

Partizanu je pripao slađi bod u večitom derbiju Omladinske lige Srbije! Publika iza juga Marakane očekivali je da će videti mnogo bolji meč. Umesto toga demonstrirana je borba, agresija, nadmudrivanje dve trenenra i na kraju remi – 1:1.

Istina, omladincima Crvene zvezde i Partizana nije pogodvao ni težak teren, natopljen vodom usled obilnih padavina u glavnom gradu Srbije. Malo toga je moglo da se vidi. Tim Slavoljuba Đorđevića bio je za nijansu bolji rival tokom prvog poluvremena.

Zvezda je imala loptu više u nogama, ali ne i konkretne prilike. Sve do 27. minuta kada je dosuđen penal za crveno-bele, a siguran realizator je bio Martin Novaković.

Partizan se prenuo u nastavku. Trener crno-belih bisera Nenad Brnović uspeo je da razdrma tim izmenama. Crno-beli su mnogo odlučnije krenuli napred, prvo uspostavili ravnotežu, a potom i postali aktivniji rival. Za takav pristup crno-beli su nagrađeni u 86. minutu kada je posle jednog kornera odlično skočio Đurković i prevario Katića.