Luka Dončić (AFP)

Dalas definitivno ostao bez šansi za plej-of: Dončić furiozno krenuo, pa zakucan za klupu

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.04.23. | 05:02

Maveriksi prvi put od 2019. godine neće biti učesnici plej-ofa

Porazom od Čikaga u noći između petka i subote (115:113), Dalas je i definitivno ostao bez šanse da se u poslednjem kolu domogne plej-ofa, prvi put od 2019. godine.

Kakav krah je doživela ekipa Maveriksa u finišu ligaškog dela sezone. Sa šeste pozicije, koju je držala do pre samo tri nedelje, ekipa Džejsona Kida pala je na 11. mesto, sve kao rezultat užasnih rezultata. Dobila je samo četiri od poslednjih 15 utakmica, pa će poslednju, 82. protiv San Antonija odigrati bez motiva.

Luka Dončić ih je do večeras svakako imao, nije želeo da žrtvuje mesto u plej-ofu zarad pikova, cilj mu je bio da se bori dok postoje i najmanje nade, ali mu iz kluba nije dozvoljeno. Kid je početkom druge četvrtine, kako je najavio i pre utakmice, a sve prema instrukcijama iz kluba, Dončića poslao na klupu i više ga nije uvodio u igru.

Slovenački košarkaš je furiozno otvorio utakmicu, u uvodnih 13 minuta ubacio je 13 poena, zabeležio tri asistencije i pet minuta, pa iako je već na početku druge deonice za njega utakmica bila gotova, završio ju je kao najefikasniji pojedinac Dalasa!? Opet, i pored toga, Maveriksi su imali prednost koja je tokom tokom druge četvrtine iznosila maksimalnih 15 poena.

Ipak, Čikago je u nastavku počeo da topi minus, da bi na pet i po minuta pre kraja meča režirao preokret i blagu prednost sačuvao. U redovima gostiju istakli su se Vajt (24 poena, 11 asistencija, sedam skokova), Vučević (20 poena, 10 skokova, četiri asistencije) i Vilijams (23 poena, osam skokova, dve asistencije).

Kid je posle meča izjavio da Dončić i Kajri Irving definitivno neće igrati poslednju utakmicu u nedelju, kao i još neki bitniji igrači čija će imena naknadno odrediti.