Dončić i Irving zatrpali koš Bruklina, Jović peti put uzastopno presedeo meč na klupi

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.02.24. | 03:35

Bivši igrač Mege se nije pošteno naigrao košarke još od 22. januara i gostovanja u Orlandu kada je 15 minuta bio na parketu. Ovoga puta, Hit je ugostio Medžik i naneo mu prilično težak poraz (121:95), ali za Srbina nije bilo mesta

Bekovski tandem Dalasa Luka DončićKajri Irving demonstrirao je silu u Njujorku, zatrpavši koš Bruklina do vrha – 116:107. Mevsima je ovo bila druga uzastopna pobeda od trenutka kada se Irving vratio na parket posle povrede prsta, a njegovo prisustvo izuzetno prija i slovenačkom košarkašu.

Dončić je imao 35 poena i čak 18 skokova, a za tripl-dabl mu je nedostajala jedna asistencija. Irving je bio najefikasniji igrač meča sa 36 postignutih poena, uz dva skoka i četiri asistencije. Njih dvojica su bili najzaslužniji što su gosti uspeli da održe prednost u četvrtoj četvrtini, iako je Bruklin uspeo da spusti zaostatak na svega šest poena (101:107). Gosti su na početku treće četvrtine vodili i sa 23 poena razlike (70:47), kada je bilo jasno da Bruklin teško može do preokreta.

Kod domaćih Netsa, Majkl Bridžis je postigao 28, a Rojsi O’Nil 18 poena.

Trener Majamija Erik Spoelstra ni peti put uzastopno nije pružio ni sekund na parketu srpskom reprezentativcu Nikoli Joviću. Bivši igrač Mege se nije pošteno naigrao košarke još od 22. januara i gostovanja u Orlandu kada je 15 minuta bio na parketu. Ovoga puta, Hit je ugostio Medžik i naneo mu prilično težak poraz (121:95), ali za Srbina nije bilo mesta.

Majami je tokom čitave utakmice bio u prednosti, a još u finišu treće četvrtine bilo je jasno da bi pobeda mogla da bude ubedljiva. Domaći su vrlo dobro rasporedili učinak, pa je tako najefikasniji bio Džimi Batler sa 23 poena. Isto toliko kod gostiju postigao je Paolo Bakero.

Indijana je u uzbdljivom meču nadigrala Hjuston (132:129), uz 29 poena Paskala Sjakama. Njujork se vratio na pobednički kolosek protiv Memfisa (123:113), a najefikasnji u slavlju Niksa bio je Donte di Vinćenco sa 32 poena. U gostujućem timu, Boban Marjanović nije ulazio u igru.