Edvardsovih 41 za ostanak Minesote na čelu Zapada

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.02.24. | 06:47

Pobeda Vukova nad Portlandom – 121:109

Čini sve Minesota da ostane na prvom mestu Zapadne konferencije i za sada joj ide odlično.

Bili su Vukovi favoriti na gostovanju Portlandu i opravdali su to zvanje: lider Zapada je sa 121:109 savladao ekipu koja je u seriji poraza, ovo joj je peti u nizu. Što se Blejzersa tiče, sezona bi mogla već sad da se završi, da se ne muče više.

U jednom momentu, kada je Portland u trećoj četvrtini uspeo da izjednači činilo se da bi mogla da se igra neizvesna završnica, međutim, u poslednjoj deonici Minesota je pregazila domaćina, serijom 17:2 pobegla na bezbednu udaljenost.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Entoni Edvards sa 41 poenom.

Neizvesno je bilo u Finiksu, gde je domaći tim uspeo preokretom u poslednjoj četvrtini da savlada Sakramento – 130:125.

Kingsi su imali prednost tokom cele treće deonice, doduše gotovo da nije prelazila deset poena. Ali, u završnom kvartalu Sansi su preuzeli vođstvo i nakon 117:116 nisu ga ispuštali do kraja.

Uzalud je Sakramentu bilo i ukupno 75 poena Dearona Foksa i Domantasa Sabonisa, koji je ponovo ostvario tripl-dabl učinak: 35 poena, 17 skokova, 12 asistencija. Finiks je do trijumfa predvodio Kevin Durent sa 28 poena i 11 skokova.