Nikola Jović (AFP)

Jović u minut i po dva puta pocepao mrežicu, pa presedeo poslednjih 18 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 23.03.24. | 04:27

Majami na poluvremenu u egalu sa Pelikansima, na kraju ubedljivo poražen - 88:111

Sve bolje igra Nikola Jović u NBA ligi. Sredinom februara ispisao je rekord karijere sa 24 poena, od tada odigrao 13 utakmica i večeras treći put u tom nizu došao do dovocifrenog košgeterskog učinka. Ipak, Majami je u svom Kaseja centru ubedljivo poražen od Nju Orleans Pelikansa - 88:111.

Otvorio je reprezentativac Srbije utakmicu kako se samo poželeti može. Već u trećem minutu ispalio je trojku iz kornera za vođstvo Hita 7:0, nepunih minut i po kasnije još jednom je pocepao mrežicu za 12:2. Mirisalo je da bi reprezentativac Srbije mogao da pojuri onih februarskih 24 poena, nakon što je već na startu druge deonice dobacio do 10 poena. Ipak sa tim učinkom i završio je utakmicu.

Majami je nakon dve četvrtine bio maltene u rezultatskom egalu sa petoplasiranim timom zapada. Zaostajao je 42:46, ali je u trećoj deonici potpuno pogubio konce i Pelikansi su se odlepili na +14. Dok su gosti pravili seriju, Jović je promašio jedno polaganje, zatim šut za tri poena, pa na to dodao faul i izgubljenu loptu. U međuvremenu je promašio još jedan šut za tri (na kraju 2/5 za tri poena), a onda ga je na pet i po minuta pre kraja treće deonice, nakon što je Mekalum pogodio trojku za 64:50, Erik Spolstra izveo iz igre i nije ga vraćao do kraja utakmice.

Mekalum je na kraju razbio tropsku vrelinu Majamija sa 30 poena, pet skokova i sedam asistencija, tako da se izostanak povređenog Brendona Ingrama nije ni najmanje osetio. A Nju Orleans se osvetio Hitu za poraz od pre mesec dana u utakmici u kojoj su čak četvorica igrača zaradila isključenje. Džimi Batler i Tomas Brajant sa jedne, te Nađi Maršal i Hose Alvarado sa druge strane. Adebajo sa 24 i Batler sa 23 poena bili su najbolji pojedinci prošlomesečnog duela, a večeras su podbacili. Bem je imao samo 12 poena, Džimi 17.

Majami sada nastavlja borbu za šestu poziciju. Deluje da Spolstrini momci imaju plej-in u džepu, ali jasno je da bi voleli da ga izbegnu i odnu direktno u plej-ofu. Nakon 70 odigranih utakmica imaju skor 38-22, ispred njih je Filadelfija sa 38-31, dok šestoplasirana Indijana ima 39 pobeda i 21 poraz.

Minesota je pobedom nad Klivlendom nastavila poteru za Denverom i Oklahomom na vrhu zapadne konferencije, dok je Viktor Venbanjama dominirao u tesnom porazu San Antonija od Memdisa - 97:99. Francuz je imao 31 poen, 16 skokova i pet asistencija, ali je Džeren Džekson sekund pre kraja pogodio za pobedu Grizlisa.