Nema Janisa, nema ni Holideja, ali za Milvoki nema ni problema (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.03.23. | 03:56

Baksi lako protiv Orlanda – 134:123

Bez dve najveće zvezde tima Milvoki je stigao na Floridu i prešao preko nje kao brzi voz.

Iako u sastavu nije bilo Janisa Adetokumba, koji ima virus, ali nije korona, niti Džrua Holideja, koji ima problema sa vratom, Baksi su upisali trijumf u gostima protiv Orlanda – 134:123.

Iako se očekivalo, s obzirom na izostanak dvojice asova, da će se Milvoki namučiti na ovom gostovanju, ispostavilo se da je Orlando samo dva puta poveo sa po poenom razlike i to u prvoj četvrtini. Baksi su potpuno kontrolisali igru i rezultat, koji je išao i do 15 poena razlike.

Komotno dvocifreno vođstvo imao je Milvoki i tokom poslednje četvrtine, prednost mu ni u jednom trenutku nije bila ugrožena. Pošto je Boston u lošoj seriji, Baksi se sada malo komotnije osećaju na čelu Istočne konferencije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Bruk Lopez sa 26 i Kris Midlton i Dževon Karter sa po 24 poena, dok se kod Orlanda istakao Kol Entoni sa 23 poena.

Mnogo neizvesnije bilo je u Detroitu, gde domaći Pistonsi nisu uspeli da pronađu svetlo na kraju tunela. Upisali su deveti uzastopni poraz, a ove večeri bolji od njih bio je Vašington – 119:117.

Potpuna neizvesnost vladala je u poslednjoj četvrtini, da bi Detroit na 50 sekundi pre kraja pogocima Džejdena Ajvija poveo 117:115. Međutim, uspeli su domaći da do kraja meča uprskaju i ostanu bez trijumfa. Najpre je Bredli Bil izjednačio, Kajl Kuzma je izblokirao Ajzeu Lajversa, a u poslednjoj sekundi je Danijel Gatford posle skoka u napadu popravio promašaj Bredlija Bila i doneo Vašingtonu pobedu.

Bil je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 32 poena, dok je u Detroitu Džejden Ajvi ubacio 26.

Filadelfija je u Minesoti došla do treće uzastopne pobede – 117:94.

U nimalo uzbudljivoj utakmici prednjačio je Džoel Embid sa 39 poena. Siksersi sad ozbiljno ugrožavaju Boston na drugom mestu Istoka jer imaju tri pobede manje, ali i dva meča manje odigrana.