Janis i Jović (©AFP)

Partija karijere Nikole Jovića i to Janisu u lice (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.02.24. | 04:16

Srpski reprezentativac deklasirao Milvoki sa 24 poena

Ime Nikole Jovića biće barem jedan dan na usnama navijača Majami Hita! I sigurno će se pamtiti, zašto, zaboga, ovaj dečko nema veću minutažu, kada ima računar u glavi i rukama.

Srpski reprezentativac Nikola Jović odigrao je najbolju utakmicu u karijeri u NBA ligi. I to usred Milvokija, pred očima jednog od najboljih svetskih košarkaša Janisa Adetokunba. Grk je ostao u senci mladog Srbina, koji je vukao Majami do nove pobede nad Baksima – 123:97.

A, Jović je meč završio sa 24 poena, uz sedam skokova, tri asistencije i ukradenom loptom, s tim da srpski as nije mnogo „zapinjao“ u poslednjoj četvrtini, kada je utakmica bila rešena. Grčki velikan Adetokunbo ubacio je poen manje od Srbina, uz 11 skokova.

Majami je igrao bez svoje prve zvezde Džimija Batlera, ali je još jednom pokazao da je „smrt“ za Milvoki, pošto ga je izbacio prošle sezone u plej-ofu Istočne konferencije. Baksi su dobili prethodna dva duela tokom ove sezone, ali u trećem im je Majami sve to debelo naplatio i nagovestio da će biti čupavo ako se ponovo sretnu u doigravanju.

Hitsi su od starta kontrolisali utakmicu, Jović je igrao hrabro i u napadu i u odbrani, pogađao trojke, nizao asistencije, a na semaforu je razlika u prvom poluvremenu išla do 17 poena na kraju (69:52).

Sve što je Milvoki uspeo da uradi je da smanji razliku u jednom momentu na devet poena (79:70), a odgovor Majamija je bila serija 13:2 kojom je prelomljena utakmica.

Boston je nastavio da čuva prvo mesto na Istoku. Kelti su upisali petu pobedu u nizu i to u gostima protiv Bruklina – 118:110.

Neizvesnosti nije bilo, pošto je Boston vodio od početka do kraja, a razlika je tokom treće četvrtine često išla iznad 20 razlike. Tek u finišu Bruklin je uspeo da zaostatak spusti na jednu cifru.

Briljirao je Džejson Tejtum, koji je ubacio 41 poen uz 14 skokova i pet asistencija, dok je kod Bruklina bolji od ostalih bio Mikal Bridžis sa 27 poena.