Ponižavanje (©FIBA)

Španija – Liban 102:20

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.06.23. | 14:24

Nestvaran rezultat sa U19 Svetskog prvenstva

Jeste to “dečja košarka” i jeste uobičajeno da se dešavaju neke stvari kakve se ne viđaju na seniorskom nivou, ali ovako nešto zaista nije bilo očekivano, pa naslovu sa izveštaja sa utakmice U19 ekipa Španije i Libana zaista nije potrebno dodavati bilo šta osim rezultata. “La Familia”, kako Španci zovu svoju mladu selekciju, uspela je da uđe u istoriju time što je rivala savladala sa nestvarnih 102:20.

I to u osmini finala Svetskog prvenstva za igrače uzrasta do 19 godina. Nikada pre nismo videli razliku od 82 poena. Nikada pre jedan tim nije ubacio manje od LIbanovih 20 poena. Pređašnji rekord postavljen je u pobedi SAD nad Obalom Slonovače od 88:29.

Ovo danas – sasvim nova dimenzija. Posle devet minuta i 40 sekundi igre na semaforu je pisalo – 29:0. Prva četvrtina završena je s rezultatom 29:2. Onda je bilo 39:2, pa 53:4… Španija je do poluvremela ubacila šuteva (25/42) koliko je Liban pokušao (3/25).

Tek u trećoj četvrtini mladi Španci su pokazali milost, pa su Libanci u tom kvartalu ubacili 10 poena. Pred poslednju deonicu rezultat je tako bio – 84:14. Na kaju 102:20 i Španija u četvrtfinalu. Serhio de Larea Asenho je ubacio 23 poena, Alehandro Moreno 18, Izan Almansa Perez 15, uz sedam asistencija i šest skokova… Kod Libanaca se “istakao” Karim Rtail sa osam, Abdul Rahman Sabag je bio sledeći sa – tri poena.

U četvrtfinalu Španci idu na boljeg iz meča Brazila i Argentine. Tu već neće biti ovako lako. Tek da podsetimo, Srbija u osmini finala igra protiv Južne Koreje.