Partizan protutnjao kroz Kać, Jugović u finišu izbegao debakl

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.09.22. | 19:43

Crno-beli u drugom poluvremenu imali i 12 golova prednosti, ali su se malo opustili u završnici, što je domaćin iskoristio i ublažio poraz - 27:22

Pobeda nad Radničkim iz Kragujevca na startu prvenstvene trke izvojevana je kroz prilično dramatičnu završnicu, ali je Partizan do druge pobede u domaćem prvenstvu stigao na prilično siguran način. Izuzetno rastrčana ekipa Darija Krželja protutnjala je kroz Kać i pokazala ozbiljne mogućnosti u ovoj sezoni - 27:22 (15:10).

Crno-beli su praktično tokom čitave utakmce imali ozbiljnu prednost. Na poluvremenu, kao i na kraju bili na plus pet, a posle samo osam minuta igre u nastavku i na 10 golova razlike (21:11). Maksimalna zaliha Parnog valjka u ovom meču bila je 12 golova (25:13), što je gostima iz Beograda omogućilo laganu završnicu, gde im se prednost ozbiljno istopila, ali to nije ublažilo kompletan utisak. Ipak, sigurno će Krželj imati šta da zameri svojim izabranicima, koji su u poslednjih 12 minuta postigli samo dva, a primili devet golova.

Partizan je imao veliki broj raspoloženih igrača, a prednjačio je Uroš Kojadinović. Desno krilo crno-belih postiglo je sadam golova, baš kao i levi bek domaćinja Strahinja Travar. Ipak, kod Partizana su ogroman doprinos dali i levi bek Stefan Petrić (pet golova) i pivotmen Ivan Mićić (četiri). Vrlo dobar je bio i čuvar mreže Andrej Trnavac, koji je zabeležio 12 intervencija. Kod Jugovića je Kosanović imao 10, a Andrić tri uspešne intervencije.

Crno-beli se nalaze u grupi od četiri tima sa maksimalnim učinkom posle dva kola, a niz će pokušati da produže u ponedeljak na svom terenu protiv Rudara iz Kostolca.

Prvu pobedu u sezoni, nakon poraza u derbiju od Crvene zvezde, ostvario je Dinamo iz Pančeva, koji je kod kuće savladao Dubočicu sa 29:26 (16:13). Najefikasniji u pobedi domaćeg tima bio je pivotmen Uroš Pavlović sa sedam postignutih golova, dok je jedan manje postigao Stefan Sunajko.