Juniori Srbije (©rss.org.rs)

Orlići gaze u Portugaliji, srušeni Italijani, ni borba za medalju nije daleko

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.07.22. | 23:11

Juniorska rukometna reprezentacije Srbije pobedila Italiju sa 34:29 u poslednjem kolu prve runde takmičenja na Evropskom prvenstvu

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije je dominantnom igrom savladala Italiju sa 34:29 u poslednjoj utakmici prve faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Portugaliji i sa prvog mesta u grupi obezbedila plasman među najboljih osam selekcija na šampionatu.

Izabranici Đorđa Teodorovića su imali inicijativu od početka utakmice, a odličnom završnicom prvog poluvremena Orlići su napravili seriju od 5:0 i okončali prvi deo susreta sa osam golova prednosti. Odnos snaga je ostao nepromenjen i u nastavku meča, Srbija je ubrzo došla i do dvocifrene prednosti, pa se pobednik nije dovodio u pitanje, već samo krajnji rezultat utakmice. Još jedna ubedljiva partija odvela je našu selekciju u u drugu fazu takmičenja, a zahvaljujući pobedi nad Nemačkom u prethodnom kolu, Srbija u narednu fazu prenosi dva boda.

Napad Srbije su predvodili Luka Rogan i Boško Stanisavljević koji su postigli po sedam golova, dok je Stefan Dodić pobedi doprineo sa šest pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je Stefan Dodić.

Dve prvoplasirane ekipe iz četiri grupe preliminarne faze obezbedilo je plasman u narednu, glavnu rundu takmičenja. Prvu grupu čine Portugal, Španija, Danska i Mađarska, dok se u drugoj grupi glavne runde takmičenja nalaze Švedska, Francuska, Srbija i Nemačka.

Naša selekcija će prvu utakmicu u sledećoj rundi takmičenja igrati u utorak od 15.30 časova protiv Švedske, dok će se sa Francuskom sastati dan kasnije od 15.30 časova.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA JUNIORE

ITALIJA – SRBIJA 29:34 (11:19)

ITALIJA: Riva (2 odbrane), Delogu, Hrovatin 4, Fadaneli 8, Vierer, Visentin, Bartoli 8, Albanini (8 odbrana), Kopola, De Anđelis 1, Riahi (5 odbrana), Sontači 1, Aldini, Manojlović 2, Kaber 5

SRBIJA: Mrdović (4 odbrane), Simić 1, Kos 3, Mirković 1, Tasić, Perić, M. Dodić 4, Podunavac, Šmigić 1, Stamenković, S. Dodić 6, Barbatesković, Predović 4, Rogan 7, Stanisavljević 7, Zekić (10 odbrana)