"Fudbaleri Anžija"

Anži se konačno probudio, potera za Ligom šampiona se nastavlja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.13. | 16:42

Seriju bez pobede konačno prekinuo i moskovski Spartak

Fudbaleri AnžijaFudbaleri Anžija konačno su uspeli da se probude iz dubokog zimskog sna i ostvare trijumf posle sedam uzastopnih mečeva bez uspeha. Tim prebogatog vlasnika Sulejmana Kerimova je kao gost uspeo da savlada Volgu rezultatom 3:0 i nastavi poteru za Zenitom i mestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Gosti iz Mahačkale su već posle prvog dela igre imali sigurnu prednost, a strelci su bili Emir Spahić u 34. i Lasina Traore u 40. minutu susreta.

Do kraja utakmice Anži je uspeo da postigao još jedan pogodak, preko najvećeg zimskog pojačanja, Vilijana u 73. minutu i tako osigurao tri boda u daljoj borbi za najelitnije evropsko klupsko takmičenje. Volga je, s druge strane, u veoma nezavidnoj poziciji, jer se trenutno nalazi na poziciji koje vodi u plej-aut na kraju sezone, a Amkar, prvi tim iznad crte, beži samo tri boda.

Ukus pobede konačno je osetio i moskovski Spartak, koji je posle samo dva boda osvojena u poslednja tri kola u Moskvi savladao Amkar sa 2:0 (1:0) i vratio se na mesto koje vodi u Ligu Evropa sa bodom iznad gradskih rivala iz Dinama.

Pavel Jakovljev i Jura Movsisjan bili su strelci za domaće obzirom da su u 20. i 68. minutu iskoristili rupe u neopreznoj odbrani gostiju iz Perma.