""

Astra se raspucala i izbila na čelo, ni Đoković ne pomaže Klužu

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.09.13. | 22:23

Klub iz Đurđua se konačno razigrao na svom terenu i deklasirao Brašov. Petrolul uz mnogo muka savladao Kluž

To je ta Astra Đurđu na koju smo bili navikli prošle sezone. Domaćin koji nemilosrdno ispraća goste sa par komada u mreži. Posle dva meča na domaćem terenu bez pobede, večeras su se raspucali i istresli na Brašovu.

Mirisalo je na još jedan neefikasan i neuspešan meč, ali su domaći u drugom poluvremenu zaigrali na očekivanom nivou. Čak je Brašov bio i bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio šanse. Seriju golova je otvorio Bukari u 50. minutu koji je konačno razbio maler i postigao prvi gol u sezoni. U 85. minutu je Ivanovski rešio sve dileme, da bi Žazalde prvencem u sudijskoj nadoknadi stavio tačku na trijumf od 3:0 kojim je Astra Đurđu izbila na čelo Lige 1. Doduše sa utakmicom više od Steaue i mečom manje od Petrolula.

Petrolul je takođe odradio domaći zadatak i savladao Kluž koji je očigledno u velikoj krizi. Dore je doveo Naftaše u vođstvo posle lepe solo akcije i preciznog udarca u suprotan ugao. Potom je Teišeira u 18. minutu pobegao odbrani gostiju, predribalo golmana i duplirao prednost. Ali, onda je na scenu stupio hrvatski štoper Damjan Đoković i sa dva gola istopio vođstvo Petrolula. Prvo je strahvotim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana domaćeg tima, da bi u 41. minutu lepo ispratio akciju i pogodio prazan gol. Momenat odluke se zbio u 67. minutu kada je Priso ostao sam na drugoj stativi i nekako ugurao loptu u mrežu.

Ubedljiv je bio i Čahlalul koji je sa 3:1 deklasirao slabašnu Konkordiju.

LIGA 1 – 9. KOLO

Univerzitatea Kluž – Sageata 1:1 (0:1)