""

Benfika pucala ćorcima, Pasoš obradovao navijače Porta (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 18.03.17. | 23:29

Zmajevi imaju šansu da preuzmu lidersko mesto ako u nedelju pobede Setubal

Benfika je večeras bila kao Deda Mraz, ali za navijače Porta! Aktuelni šampion Portugalije odigrao je mršavih 0:0 na gostovanju Pasoš Fereiri u prvoj utakmici 26. kola Primeire i dao šansu Portu da preuzme prvo mesto na tabeli ako u nedelju na svom terenu savlada Setubal.

Ekipa iz Lisabona ima dva boda više i utakmicu više od Porta, a večeras je kiksnula posle šest uzastopnih pobeda u nacionalnom šampionatu.

Sa druge strane, Pasoš Fereiri ovo je bio četvrti uzastopni remi, a zanimljivo, treći bez pogodaka.

Lisabonska ekipa večeras je odigrala utakmicu ispod svog nivoa, a čak nije ni stvorila neke ozbiljne šanse za gol. Dobru priliku propustio je Eliseu koji je 26. minutu pogodio stativu posle udarca sa distance. Ipak, tragičar je Kostas Mitroglu jer je u šestom minutu nadoknade glavom sa par metara gađao vrlo traljavo.

Mladi srpski internacionalac Andrija Živković bio je u startnoj postavi Benfike, ali ga je u 74. minutu zamenio Franko Servi