""

Birmingem plovi ka sigurnoj luci, Vulvse čeka teška borba za opstanak

Vreme čitanja: 1min | pet. 24.02.17. | 23:01

Blekburn i dalje u zoni ispadanja

Pobednik dana u Čempionšipu je Birmingem, gubitnik je Vulverhempton. Međusobno su se sastali, a rezultat je glasio 2:1 za goste. Birmingem je slavio posle tri vezana poraza (golovima Kiftenbelda i Dejvisa) i ponovo se izborio za lepo mesto u sredini tabele koje bi verovatno trebalo da im omogući mirnu završnicu prvenstva bez briga.

Sa druge strane, Vulvsi će imati mnogo briga. Užasna serija Vukova se nastavila, ovo je četvrti vezani poraz tog tima koji se sada nalazi na dva mesta daleko od zone ispadanja sa pet bodova više od Vigana. Da sve bude gore, Birmingem je od 53. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Robinsona, ali ni to nije pomoglo Vulvsima.

Sa druge strane Barton i Blekburn igrali su 1:1. Blekburn je poveo autogolom Palmera u 31. minutu, ali je Sordel u 54. doneo izjednačenje i tako je ostalo do kraja.

Barton je 19. na tabeli sa 36 osvojenih bodova, dok je Blekburn u zoni ispadanja sa 30 bodova na kontu koliko ima i Vigan. Poslednji je Roteram.