"Bojan Golubović postiže gol"

Dan za glavomet u Rumuniji: Bivši stanovnik Padinjaka i sudija zakopali Studente (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.03.15. | 21:31

Jaši vezao šesti meč bez poraza u Ligi 1, Čahlaul pobedio posle 16 mečeva, Bosanac Golubović dao 16. gol glavom otkad je stigao u Rumuniju

Bojan Golubović postiže golNeko nastavlja sjajan niz, neko prekida očajan. Tako je Jaši uspeo da veže šesti meč u Ligi 1 bez poraza, petu pobedu u tih šest poslednjih duela, trijumfom nad slabašnom Univerzitateom iz Kluža od 2:0 (1:0). Junak te pobede bio je definitivno bosanski internacionalac Bojan Golubović, koji je na početku svoje karijere igrao u Padinskoj Skeli nadomak Beograda.

Pored toga što je postigao vrlo lep gol glavom, kada je u vazdušnom duelu odneo golmana na propisan način, imao je i tri stopostotne šanse, koje nisu pretvorene u pogodak samo uz veliku pomoć sreće. Ekipa Univerzitatee je u momentu kada je rezultat bio 0:0 imala vrlo dobru šansu, nije ju iskoristila, pa je kazna usledila vrlo brzo. Strelac prvog pogotka posle idealnog centaršuta bio je Marijus Mihalače. To se desilo u 42. minutu, a do kraja prvog poluvremena viđeno je mnogo drame. Jedan čist nedosuđen penal za goste, promašaj Golubovića iz izgledne prilike minut pre toga. Fantastičan meč, vrlo sadržajan.

Taj jedanaesterac koji nije dosuđen podsećao je na situaciju u kojoj je Kaljari oštećen protiv Milana, kada je sviran penal koji se dogodio van kaznenog prostora. Ovde je situacija bila obrnuta. Faul u kaznenom prostoru pomeren je izvan, pa je tako oštećena domaća ekipe. Eto, i to se dešava, ili se bar tako čini, jer je po svemu sudeći igrač koji je pao, dodirivao jednim delom kopačke liniju šesnaesterca. Doduše, procenite sami.

U drugom poluvremenu je Golubović napokon proradio, pa je posle još nekoliko dobrih, ali bezuspešnih pokušaja, uspeo da se glavom upiše u strelce. On je u rumunskoj Ligi 1 dao 33 gola do sada, a ovo mu je bio čak 16. glavom.

Pogodak RodrigesaNa prvom meču dana, ekipa Čahlaula je takođe posle dosta drame, čak i sa igračem manje, uspela da dođe do pobede nad Konkordijom, i da na taj način prekine užasan niz od 16 mečeva u Ligi 1 bez trijumfa. Jedini strelac na toj utakmici bio je Rodriges. Rezultat je bio 1:0. Čahlaul je sjajno izdržao skoro celo drugo poluvreme sa igračem manje.