""
""

Drama u Turskoj: Ludnica u Eskišehiru, Konja do pobede u poslednjem minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.11.14. | 21:06

Fenjeraš Balikesir umalo dobio u gostima, Karabuk se držao do samog kraja

Eskišehir i Balikesir priredili spektakl i odigrali su nerešeno u derbiju začelja osmog kola turske Superlige - 2:2, dok je Konja u poslednjem minutu regularnog dela meča uspela da dođe do pobede protiv Karabuka - 1:0.

Eskišehir i Balikesir u utakmicu su ušli u izuzetno lošoj formi pošto u prethodnih pet mečeva ni jedni, ni drugi nisu zabeležili pobedu.

Gostujući tim Balikesira poveo je u 27. minutu golom Serkana Jildirima koji je na taj način postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaći se u drugom delu vraćaju u život i dolaze do potpunog preokreta za samo devet minuta. Prvo je Rahim Laval sjajnim šutem sa dvadesetak metara doneo izjednačenje u 65. minutu, da bi Rohelio Funes Mori doneo vođstvo svom timu u 74. minutu i tada se činilo da će sva tri boda ostati u Eskišehiru.

Balikesir se, međutim, nije predavao i štoper gostujuće ekipe Nuno Koeljo nakon kornera sjajno šutira glavom i donosi svom timu izjednačenje u 80. minuta, čime je, ispostaviće se, doneo važan bod poslednjeplasiranoj ekipi Superlige.

Eskišehir sada ima sedam bodova i zauzima 16. poziciju na tabeli, dok je Balikesir osvojio svoj peti bod i ostaće na poslednjem 18. mestu.

Konja i Karabuk, s druge strane, nisu pružili mnogo u većem delu utakmice, ali je na kraju viđena dramatična završnica. Prvo je u 84. minutu defanzivac domaćih Selim Au zaradio drugi žuti karton i činilo se da Konja sa igračem manje ne može da računa na više od jednog boda u ovoj utakmici. No, sreća nije napuštala domaće fudbalere koji su uspeli da donesu veliku radost svojim navijačima golom koji je postigao Omer Sahiner u 90. minutu.

Jagoš Vuković bio je na klupi domaćeg tima, ali nije dobio šansu da zaigra.

Konja ovom pobedom dolazi do devetog boda i bega iz opasne zone pošto sada zauzimaju 13. poziciju, dok je Karabuk na 15. mestu na tabeli sa sedam osvojenih bodova.