""

Espanjolova žurka je uspela, Borges je heroj Deportiva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.10.17. | 22:55

Tim iz La Korunje pobedio u gostima prvi put od marta

Fudbaleri Espanjola podarili su navijačima poklon za 117. rođendan kluba u vidu pobede nad gostujućim Betisom od 1:0 u meču 10. kola Primere, a još srećnije su bile pristalice Deportiva iz La Korunje čija ekipa je konačno slavila u gostima i to protiv Las Palmasa sa 3:1.

Espanjol nije baš blistao u poslednje vreme, Betis je samo za nijansu igrao bolje u prethodnom periodu. Ipak, Espanjol nije želeo da razočara navijače koji baš i nisu ispunili tribine do kraja.

Ništa preterano zanimljivo nije viđeno u prvom poluvremenu, a meč je postao nešto zanimljiviji u nastavku. A trenutak odluke bio je u 55. minutu.

Pablo Pjati je sjajnom dugom loptom pronašao Đerarda Morena u srcu kaznenog prostora gostiju, a ovaj je preciznim udarcem smestio iza leđa Antonija Adana.

Deportivo je zabeležio prvu pobedu u gostima još od 5. marta, tako da je ovaj rezultat zaista važan za ekipu iz Galicije.

A epitet heroja večeri svakako može da ponese kostarikanski vezista Selso Borges koji je dva puta zatresao protivničku mrežu.

A nije delovalo da će se meč završiti dobro po gostujuću ekipu, jer je već u sedmom minutu Loik Remi doveo Las Palmas u vođstvo.

Ipak, posle toga stvari je u svoje ruke preuzeo izuzetno raspoloženi Borges. I oba gola postigao je glavom. Prvo je u 36. minutu zatresao mrežu, a onda i u 54. za potpuni preokret.

Sve dileme oko pobednika večerašnje utakmice na stadionu u Las Palmasu otklonio je Lukas Perez iz penala u 69. minutu.

ŠPANIJA 1 - 10. KOLO

Alaves - Valensija 1:2 (0:1)