"Nikolas Gajtan (desno) slavi gol"

Evandro video remek delo Gajtana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.01.13. | 23:05

Benfika slavila u Eštorilu sa rutinskh 3:1 i sačuvala lidersku poziciju na tabeli primeire

Nikolas Gajtan (desno) slavi gol

Očekivana i rutinska pobeda Benfike od 3:0 (1:0) na gostovanju kod Estorila u 13. kolu Primeire, ali i gol Nikolasa Gajtana kakav se retko viđa čak i na TV špicama.

Domaći tim, u čijem je sastavu do 85. minuta bio i doskorašnji plejmejker Crvene zvezde Evandro Goebel, odolevao je sve do 36. minuta, kada su Orlovi izveli korner sa desne strane, a 24-godišnji Argentinac Gajtan u letu loptu zahvatio petom i i postigao gol za pamćenje.

Uostalom, uverite se i sami.

Pogodak Gajtana slomio je duh Estorila, koji u nastavku nije mogao da odbije sve jače nalete gostiju iz Lisabona za koje je sve vreme igrao i precrtani srpski reprezentativac Nemanja Matić.

Južnoamerikanci Lima i Eduardo Salvio iskoristili su žutu minutu posrnulih rivala i sa dva gola u nastavku dotukli Estoril, koji je u finišu meča uspeo samo da iskoristi kardinalnu grešku golmana Benfike Tiba Kurtoe i preko Kevina postigne počasni pogodak.

Benfika se tako vratila na plus tri u odnosu na Porto, koji ima meč manje, pa će dve ljuta rivala i u nastavku sezone voditi veliku bitku za šampionsku titulu.

Trećeplasirana Braga, uprkos pobedi nad Moreirenseom koju je doneo Eder 1:0 (0:0), već ima poveliki zaostatak s obzirom da je stala na koti od 26 bodova.