""

Fajenord gubi tlo pod nogama

Vreme čitanja: 1min | sub. 23.09.17. | 21:50

Novi poraz šampiona Holandije

Upalio se crveni alarm u Roterdamu. Fajenor, šampion Holandije je na kolenima - pošto je na svom terenu izgubio od nejake Brede sa 2:0 u meču šestog kola Eredivizije.

Ovo je Fajenordu bio drugi uzastopni prvenstveni poraz i teško da sebi više sme da dopusti ovakav kiks u nastavku sezone.

Inače, može se reći da je ovo bila istorijska pobeda Brede, jer je tek druga u Roterdamu od 1999. godine do danas.

Breda je igrala pametno, defanzivno, ali je imala i sreće. U 33. minutu Đpvani Korte je načeo goste i to je predstavljalo ozbiljan šok za sve na stadionu De Kajp.

Sjajnu priliku za izjednačenje Fajenord je imao u 74. minutu, ali Mihael Kramer nije iskoristio jedanaesterac.

I, kao što možete da pretpostavite, stigla je kazna u vidu drugog pogotka Brede koji je postigao Danac Tomas Enevoldsen tri minuta pre kraja utakmice.