"Novica Anđelovski"

Farsa u Subotici! Sremci pretili izlaskom sa terena, Spartak uz dva penala do pobede, drugi sviran u 92. minutu!!!

Vreme čitanja: 2min | sre. 13.05.15. | 19:09

U klubu iz Pećinaca imaće šta da kažu na zbivanja iz Subotice

Novica AnđelovskiDrama u 28. kolu Superlige i argument za sve teoretičare zavere koji tvrde da fudbalske vlasti "guraju" Donji Srem iz elite. U okršaju  direktnih rivala u borbi za goli superligaški život Spartak je slavio sa 3:2, ali tek pošto je do vođstva od 2:1 stigao posle spornog penala, a do konačnog trijumfa sa još jednog u sudijskoj nadoknadi! Oba penala bila su u najmanju ruku kontroverzna mada je konačan sud nemoguće doneti sa tribina na kojima se nalazio izveštač MOZZART Sporta. Ali besne reakcije Sremaca bile su očite.

"Pobuna" je krenula već posle prvog penala sviranog posle gužve u kaznenom prostoru gostiju kada je Vladimir Kovačević pao na zemlju, a sudija Novica Anđelovski posle nekoliko sekundi premišljanja pokazao na belu tačku sa koje je Vladimir Torbica pogodio za 2:1. Međutim, tu nije bio kraj, pošto je u 90. minutu utakmice Marko Prljević uspeo da Donjem Sremu donese izjednačenje.

I samo dva minuta kasnije još jedan jedanaesterac za Spartak. Ponovo zbog Kovačevićevog pada. U trenucima kad je lopta već bila kod golmana gostiju Nemanje Belića. Igrači Donjeg Srema tada su zapretili izlaskom sa terena, da bi posle samog gola Mladena Lazareviča za konačnih 3:2 na sugestiju ljudi iz uprave kluba krenuli da sednu na teren. Anđelovski je odgovorio odmah sviravši kraj utakmice, pa lopta nije ni krenula sa centra, a tenzije su nastavljene i po završetku meča. Ispred svlačionica igrači obe ekipe su se verbalno sukobili, a bilo je i fizičkog kontakta, ali ne među ljudima iz klubova.

Spartak je tako pobegao sa pretposlednjeg mesta na tabeli, poslednjeg koje znači i direktnu eliminaciju. Tamo je sada baš Donji Srem sa 26 bodova. Spartak je na 28, a Voždovac je ostao na 30, jer je u Novom Pazaru poražen sa 0:1. Krivica Marka Jevtovića, koji je sa penala postigao jedini gol na meču.

Minimalac i na Čairu na kojem je Anton Zemljanuhin pogodio za pobedu Radničkog protiv Borca, poslednjeg u nizu od šest timova koji nisu osigurali opstanak.

Mladost je te brige prebrinula još ranije, a danas je u Lučanim savladala OFK Beograd sa 4:2 i potvrdila da je ravnopravan član srpske elite.