""
""

Fener se opasno kocka! Roberto Karlos im skinuo skalp zbog gluposti Korkmaza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.02.14. | 17:36

Lider poražen na gostovanju Sivasu, a sve je promenilo isključenje turskog defanzivca

Fenerbahče se opasno kocka u trci za titulu koja je do pre par nedelja izgledala kao gotova jer su najvećem rivalu Galatasaraju bežali čak deset bodova. Sada je ta bodovna prednost prepolovnjena posle jučerašnje pobede Galate i današnjeg poraza Fenera u Sivasu.

Nekadašnja zvezda Fenerbahčea, a danas trener Sivasa Roberto Karlos je ostvario najveću pobedu u dosadašnjoj trenerskoj karijeri. I to baš protiv bivšeg kluba. Sivas je slavio 2:0, ali poraz lidera je velikim delom zasluga defanzivca Egemena Korkmaza. Fenerbahče je počeo ofanzivno i u prvih 15 minuta meča imao dve sjajne prilike preko Soua i Meireleša. A, onda je sve uprskao Korkmaz. U 21. minutu je žestoko startovao nad prvim strelcom lige Šaušom i zaradio žuti karton. Međutim, počeo je da prigovara i protestvuje kod sudije pa je zaradio drugi žuti i isključenje.

Situacija na terenu se tada potpuno promenila. Fener nije mogao da ozbiljno napadne sa igračem manje, a Sivas je u drugom poluvremenu iskoristio brojčanu nadmoćnost. Prvi gol su postigli u 58. minutu kada je Karabulut uz dosta sreće matirao Volkana Demirela. Sve dileme su bile rešene posle kontranapada domaćih u 81. minutu. Veteran Džon Utaka je prošao lepo po levoj strani i kao na tacni poslužio Ešera kojem nije bilo teško da postigne gol.

Posle dva vezana poraza, Fenerbahče u sledećem kolu očekuje težak meč protiv Kasimpaše, a pored suspendovanog Korkmaza tu utakmicu će najverovatnije špropustiti Sou i Emre koji su danas zaradili povrede i morali da napuste teren pre vremena.

Fenjeraš Kajzeri je nastavio sa očajnim partijama i ostaju prikucani za dno tabele. Elazig ih je na svom terenu pregazio sa 3:0, a Srđan Mijailović je odigrao ceo meč za goste.