""

Fenerbahče se obrukao protiv fenjeraša! Fernandao sa kreča boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.01.17. | 19:09

Adana bila na pragu senzacije, ali je na kraju odnela slađi bod kući - 2:2

Praktično ni na prstu jedne ruke mogli su da se izbroje oni koji su verovali da bi Adana mogla da pruži nešto više od blagog otpora na stadionu Šukru Saračoglu, a na kraju Fenerbahče je bio taj koji je imao više sreće! Fenjeraš turskog šampionata bio je na pragu senzacije, ali na kraju kući je odneo slađi bod - 2:2.

Fenerbahče je spas pronašao sa kreča u 78. minutu utakmice, kada je Fernandao kaznio prekršaj Vladimira Komana i zakucao loptu na pravo mesto.

A do tog 78. minuta, ceo Fener drhtao je kao prut. Jer, utakmica je počela pogotkom Magaja Geja u 23. minutu, što je šokiralo Kanarince.

Odgovor je stigao u samom finišu, kada je Martin Škrtel dobro uposlio Mehmeta Topala i poravnao rezultat. Ali, nerešen rezultat bio je kratkog veka. Jer, u poslednjim trenucima prvog dela Roni je iskoristio dobro dodavanje Geja i zapalio mrežu favorizovanog protivnika posle kontre.

A onda je usledila potera koja se umalo pretvorila u pravi haos. Fenerbahče je paklenim ritmom stezao obruč oko šesnaesterca gostiju, ali bez uspeha. I tako sve do 78. minuta, kada je stigao Komanov poklon.

I posle toga Fener je imao gotovo još 20 minuta da potpuno okrene rezultat, pošto je produžetak trajao još osam minuta. Ali, na kraju je Adana ipak izvukla zlata vredan bod i prekinula pobedničku seriju rivala, koja je do ovog meča bila na koti - pet.