"Navijači Burse su sigurno uživali"

Fernandao četiri gola dao! Najbolji strelac lige i njegova Bursa razmontirali Karabuk! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.05.15. | 16:47

Domaćini su potpuno razbili goste u ovom meču

Navijači Burse su sigurno uživaliBursa ne da je ubedljvo savladala Karabuk, već ga je potpuno uništila! Borba za Evropu je nadvladala borbu za opstanak, a zeleno-beli su odigrali jedan siguran meč, napunili mrežu gostiju i osvojili tri nova boda. Najbolji igrač meča bio je brazilac Fernandao koji je postigao čak četiri gola i tako se usamio na vrhu liste strelaca. Na kraju 7:1 za Bursu!

Sve je počelo odlično po Bursu. Već u 18. minutu Šveđanin Samjuel Holmen postigao je gol za vođstvo zeleno-belih. Ubacio se odlično sa desne strane i lepim udarcem matirao protivničkog golmana.

Posle toga, na scenu je stupio Fernandao! Postigao je prvo pogodak kojim je udvostručio rezultat, a kada je Karabuk smanjio golom Akpale u 39. minutu, on je uzeo stvar u svoje ruke i za tri minuta  postigao dva gola.

Ovo je bio prelomni detalj, jer je posle toga igra Karabuka izgledala kao orkestar bez dirigenta. Bursa se bukvalno poigravala sa protivnikom i u krajnjem zbiru postigla čak sedam golova.  Volkan Šen je podigao prednost na 5:1 tako što se praktično ušetao u gol. Tu se videlo da je Karabuk gotov.

Sedrik Bakumbu je dodatno sipao so na ranu golom koji je Bursu odveo na 6:1.

A, kada kola krenu nizbrdo tada nema nazad. Karabuk je samo zviždaljka sudije mogla da spase. Ipak, pre nego što se to dogodilo Fernandao se poslednjim golom na meču usamio na prvom mestu liste strelaca turske lige sa 20 postignutih golova. Ukupno, 7:1 za Bursu!

U duelu Genčerbirligija i Akishara nije bilo golova, ali je zato bilo crvenih kartona. U domaćem timu pocrveneo je Ifran Kahveči u nadoknadi vremena, dok su gosti ostali bez jednog igrača daleko ranije, u 49. minutu isključen je Kustodio. Od srpskih internacionalaca na terenu je od početka bio jedino Radosav Petrović, dok je Duško Tošić ušao u igru u 78. minutu. Na kraju, bez golova.

Bursa – Karabuk 7:1
/Holmen 18, Fernandao 25, 50 penal, 52, Šen 65, Bakumbu 78, Fernandao 82 – Akpala 39/

18:00 Balikesirspor – Istanbul
18:00 Sivaspor – Fenerbahče

15:00 Rize – Trabzon
18:00 Bešiktaš - Gacijantep