"igrači nose navijačima baner"

Golman Dinama branio za Steauu - Haime Penedo skinuo Vitorul sa vrha

Vreme čitanja: 3min | pon. 13.03.17. | 21:24

Branio je sve što je mogao

Prvo kolo rumunskog plej-ofa i odmah šamar za šampionske aspiracije Vitorula. Tim Georgija Hadžija imao je više od igre, ali ne i rešenje za Dinamovog golmana Haimea Peneda, koji je serijom dobrih intervencija izborio bod za goste iz Bukurešta - 0:0.

Vitorul bi, doduše, svakako bio prvak ako se plasman na tabeli ne bi menjao do kraja sezone pošto je bio najbolji u njenom regularnom toku, ali podela bodova i pobeda Steaue nad Klužom izjednačili su vodeći duo na koti 27. Branioci titule iz Astre četiri koraka su iza pošto na startu plej-ofa nisu uspeli da savladaju Univerzitateu.

Ali svi gledaju u Vitorul i “lažnu“ Steauu, čiji je gazda Điđi Bekali baš danas izjavio da želi da napadne Real i Barselonu i igra finale Lige šampiona. Ako ništa drugo, večeras su mu bar porasle šanse da za početak osvoji titulu u Rumuniji. Poklon najljućeg gradskog rivala Dinama. Penedo to svejedno ne razume. On je Dominikanac. Da ne bude da je samo on i bio na terenu, kolega sa protivničkog gola Viktor Rimničeanu je odlično reagovao u 87. minutu čime je sprečio da Vitorul ostane potpuno praznih šaka.

igrači nose navijačima banerI jedan zanimljiv detalj sa meča: Dinamovi igrači su na poluvremenu gostujućim navijačima na tribinu doneli parolu na kojoj je pisalo “ja, stadion“. Ili mi to nismo najbolje preveli?

U drugom današnjem meču, Gaz Metan, koji je mesto u plej-ofu izgubio u poslednjem kolu regularnog toka sezone, rutinski je savladao fenjeraša Targu Mureš sa 2:0.