""
""

Haos u derbiju Francuske: Fekir glumio Mesija, navijači Sent Etjena provalili u teren! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.11.17. | 23:34

Posle gola u 84.minutu i nemilih scena meč prekinut, pa ipak priveden kraju. Lion ubedljiv - 5:0

Moglo je večeras da se priča o još jednoj vanserijskoj partiji Liona i Fekira, o petici koju su aktivirali na neprijateljskoj teritoriji u Sent Etjenu.

Moglo je, ali - neće. Jedan od derbija Francuske između Sent Etjena i Liona pamtiće se po velikom navijačkom incidentu. Sve je „zakuvao“ Nabil Fekir pogotkom u 84.minutu. Poveo je u tom trenutku Lion sa 5:0, a jedan od najboljih igrača Liona je poput Mesija skinuo dres i ponosno ga pokazivao navijačima Sent Etjena. Očigledna provokacija.

Bilo je to igranje sa vatrom koje se nije dobro završilo. Ljuti i besni zbog rezultata navijači Sent Etjena nisu mogli da nemo posmatraju Fekirovu provokaciju i želju da ih ponizi u svojoj kući. Upali su na teren, pokušali da linčuju fudbalere Liona... Nekako su obuzdali organi reda, ali je opor utisak ostao.

Usledio je polučasovni prekid posle kojeg je meč finiširan. Pobednik je odavno bio poznat.

I Fekier i kompletna ekipa Liona su demonstrirali vrhunsku formu. Bio je to samo derbi na papiru, Sent Etjen je pre prekida u 84.minutu počišen sa terena. Lion je stigao do šeste uzastopne pobede u svim takmičenja - 5:0.

O formi gostiju najbolje ilustruje i gol razlika u prethodna četiri meča - 15:0.

Brzim kontrama i preciznim napadima Lion je „ubio Boga“ u Sent Etjenu. A šta se domaćinu sprema moglo je da se nasluti već u desetom minutu. Kolektivnu akciju odlično je završio Depaj.

Tu smo videli kolekmtivni duh, a kod drugog gola čist individualni kvalitet. Fekir je uzeo loptu, trčao je kao da je izbačen iz katapulta i potom opalio. Golman domaćina Rufije je mogao samo da ulepša ovaj sjajan momenat.

Ništa se u ovom meču nije pitao Sent Etjen. Još kada je u 47.minutu pocrveneo štoper domaćina Lakroiks znalo se da se domaćinu ne piše dobro. Golove su postizali Dijaz, Traore i na kraju Fekir.

Međutim, Fekir je tada odlučio da pojača veliki trijumf... Znate šta se desilo.

LIGA 1 - 12. KOLO

Ren - Bordo 1:0 (1:0)