""

Hladan tuš pred plej-of Lige šampiona: Nica bez samopouzdanja stiže u Napulj (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.08.17. | 21:02

Troa priredio veliko iznenađenje na Alijanc Rivijeri – 1:2

Nica je doživela i drugi poraz u francuskom prvenstvu. Ovoga puta od trećeplasiranog tima iz prošle sezone na njegovoj Alijanc Rivijeri bio je uspešniji slabašni Troa, pa sastav Lusijana Favra poljuljanog samopouzdanja ide na noge Napoliju u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona – 1:2 (0:0).

Sve što je bilo vredno pažnje dogodilo se u drugom poluvremenu. Očajnu reakciju odbrane domaćih, pre svih Dantea, ali i golmana Kardinalea, iskoristio je brzonogi Adama Nijane i efektnim pogotkom doveo goste u Vođstvo. Nica je i pre, ali i posle tog gola daleko više napada, pa je već u 63. minutu bilio 1:1. Vizkarondo je u kaznenom prostoru Nice srušio Melua, nakon čega je Alasan Plea pogodio sa bele tačke.

Ipak, domaćin je nakon izjednačenja krenuo pomalo bezglavo u napad, što su gosti kaznili i fenomenalnim golom Saifa Kauija stigli do iznenađujuća tri boda.

Nicina publika je pre početka utakmice imala priliku da pozdravi Veslija Snajdera, koji nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu, ali će morati što pre da se stavi na raspolaganje Lusijanu Favru.

LIGA 1 – 2. KOLO:

Nica – Troa 1:2 (0:0)