Iz Sivasa se vidi titula: Super Mario odveo Orlove na viši nivo (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.04.16. | 19:55

Bešiktaš slavio sa 2:1 i učvrstio lidersku poziciju

Gomez u zagrljaju saigrača

Bešiktaš je na gostovanju u Sivasu napravio džinovski korak ka tituli šampiona Turske i to nakon što je zabeležio značajan trijumf od 2:1 nad izuzetno motivisanim domaćinom.

Sivasu gori pod nogama, opstanak im je doveden u pitanje, pa se i očekivao njihov žestok otpor, ali je večeras bilo sve u znaku Super Marija Gomeza. Sjajni Nemac slomio je otpor domaćina u 58. minutu nakon sjajne asistencije Freja, kada je matirao Litvanca Sektuša, a samo četiri minuta kasnije sve je bilo gotovo, jer je sa bele tačke Ozjakup povećao na 2:0.

Domaćin je do kraja uspeo da smanji, preko Marokanca Atifa Čahečuhea lepim golom glavom u trećem minutu nadoknade, ali taj gol nije ugrozio trijumf Orlova. Ovom pobedom istanbulski klub se odlepio na velikih osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Fenerbahče, koji će sutra protiv Mersina na svom terenu morati da juri pobedu kako bi ostao u trci.