""
""

Karambol od utakmice, smešan gol i pad Bešiktaša za tačku kjučanja u trci istanbulskih velikana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 20:22

Orlovi doživeli drui minimalan poraz u roku od tri dana i izgubili prvo mesto na tabeli

Odavno u Tiurskoj ime ne znači ništa i velikani iz Istanbula ne mogu da računaju na sigurne bodove na vrućim gostovanjima po provincijama. To je na svojoj koži večeras najbolje osetio Bešiktaš koji je minimalno poražen u Eskišehiru i izgubio je šansu da zadrži prvo mesto. Sada je lider Galatasaraj sa bodom više... Ali, sutra Fenerbahče ima šansu da preuzme čelo tabele ako pobedi Ahisar.

I u jesenjem delu šampionata je Eskišehir zagorčao život Orlovima kada je iz Istanbula odneo bod. Danas je četi Slavena Bilića zadao još jedan težak udarac u borbi za toliko čekanu titulu. Samo tri dana posle nesrećnog poraza u Liverpulu, crno-beli su doživeli neuspeh posle kojeg mogu da padnu i na treće mesto na tabeli.

Eskišehir je u prošlom kolu pobedom nad Genčlerbirligijem prekinuo crnu seriju loših rezultata. Očigledno da im je taj trijumf dao injekciju samopouzdanja da na kolena bace velikog favorita iz Istanbula i osvoje zlata vredne bodove u borbi za opstanak.

Već u 18. minutu postalo je jasno da Bešiktaš nerće dobro proći. Argentinski napadač Rohelio Funes Mori koji je nekada smatran jednim od najvećih talenata u svetu fudbala je šutirao iskosa, a a Bešiktašov rezervni golman Gonen je očajno intervenisao. Lopta mu je prošla kroz noge, a možda bi se i zaustavila na gol liniji da nije natrčao spretni Kan Kanak i gurnuo ju je u mrežu.

U nastavku je viđena totalna ofanziva Bešiktaša koji je jurišao ka izjednačenju. Sosa je imao sjajnu šansu, ali je Belgijanac Bofan odbranio panterskom intervencijom.

Potom je Kamil Čorečki na gol liniji spasao Eskišehir posle pokušaja Šahana.

Mogao je i domaći tim da duplira prednost kada je došlo do pravog karambola u petercu Bešiktaša, ali je na kraju ostalo 1:0. Goran Čaušić je odigrao ceo meč za pobednički tim.