""

Kiša golova u Holandiji: Herakles potugao do nogu Gudelja i Matića

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.10.14. | 21:46

Ogbeče doneo pobedu Kambura protiv Dordrehta, het-trik Viljema kod kuće

Kakav dan u Holandiji… Na tri subotnja meča u 8. kolu Eredivizije palo je ukupno 15 golova!? Herakles je potukao do nogu Bredu sa 6:1, Kambur je slavio protiv Dordrehta sa 4:1, a Viljem je bio bolji od Herenvena sa 1:1.

Herakles je došao do vođstva sa penala u 10. minutu, prvi put posle 45 mečeva u prvenstvu, kada je precizan bio Veldmat. Bruns je deset minuta kasnije duplirao prednost, a kada je Perica dobio direktan crveni karton u 29. minutu samo je bilo pitanje sa koliko će komada Breda biti ispraćena kući. Na kraju primili su još tri, a postigli samo jedan. Trener Nebojša Gudelj i Uroš Matić, otac reprezentativca Srbije Nemanje Gudelja, odnosno brat Nemanje Matića, još su i dobro prošli pošto je domaćin uputio čak 13 udaraca u okvir njihovog gola, najviše od sezone 2010/11.

Goleadu Kambura otvorio je Rider posle samo 53 sekundi što je njihov najbrđi gol od kako igraju u Eredivziji. Nastavio je Ogbeče u 6. i 53. i to je njegov  treći gol, uz jednu asistenciju, na poslednja tri meča u prvenstvu kod kuće, potom De Strek u 57. minutu, a gosti su pet minuta pre kraja zatvorili pošto su postigli počasni gol preko Meulensa.

Viljem II je protiv Herenvena, posle preokreta, stigao do treće uzastopne pobede kod kuće što se poslednji put desilo još u januaru 2008. godine – 2:1. To mogu da zahvale Ondanu, koji je tri minuta pre kraja doneo veliko slavlje na stadionu Koning u Tilburgu.