Klasa je večna: Eto opet držao časove u Turskoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.03.16. | 21:00

Vremešni napadač postigao dva gola u trijumfu Antalije nad Bursom (3:0)

Samjuel Eto

Za Antaliju nema zime kada je Samjuel Eto u formi. Kamerunski vetaran je po ko zna koji put ove sezone demonstrirao fantastičan golgeterski njuh, a sa dva nova gola u trijumfu nad Bursom od 3:0 stigao je do brojke 16 u šampionatu Turske.

Ono što je još važnije, njegov tim je slavio i pobegao iz opasne zone, na čak deset bodova od pozicije koja vodi u niži rang. Raspucali su se domaćini u drugom poluvremenu, a malo što je lopta krenula sa centra Brazilac Dijego Anđelo je posle prekida zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Taj gol omogućio je Antaliji rasterećeniji nastavak, a u 68. minutu 35-godišnji Eto je po ko zna koji put ove sezone demonstirao izuzetan osećaj za gol. Sjajno je posle kornera ispratio akciju i prikucao loptu u mrežu za 2:0 i delirijum na tribinama.

Kamerunac je definitivno ljubimac domaće publike, a u samom finišu stavio je tačku na trijumf Antalije i to nakon što se malo poigrao sa nervima domaćih navijača. Eto je u 89. minutu izveo penal, golman Tekin mu je odbranio šut, ali je Kamerunac pritrčao i ispravio se za konačnih i ubedljivih 3:0.

Važan trijumf večeras zabeležio je i davljenik Sivas koji je savladao Kasimpašu sa 1:0 pogotkom Inčedemira već u šestom minutu.

Ovom pobedom domaćin se približio na dva boda poziciji koja garantuje opstanak sledeće sezone, a koju trenutno drži Kajzeri.