Lavovska borba Sportinga urodila plodom: Adrijen sa bele tačke unovčio novi kiks Brage

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.03.15. | 19:52

Klub iz Lisabona stigao do novog podviga...

Adrijen Silva slavi pogodak

Fudbaleri Sportinga uspeli su da pređu ogroman put i preskoče još jednu prepreku na putu ka Ligi šampiona, čime je nastavljena tiha potera za Portom i dodatno uvećana prednost u odnosu na posrnulu Bragu. Usred Madeire pao je Maritimo, uz minimalnu pobedu Lavova iz Lisabona - 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Adrijen Silva u 33. minutu utakmice i to posle penala, nakon starta i prekršaja koji je napravio Fereira.

Do kraja utakmice domaćin je imao tek nekoliko poluprilika da izjednači, ili čak preokrene rezultat, ali su svi napori bili uspešno odbijeni. Sporting je tako vezao drugu pobedu i učvrstio se na poziciji broj tri, dok je Maritimo na sredini tabele sa 30 osvojenih bodova.

Veliku uslugu napravio je Moreirense ekipi Aruke pobedom nad Žil Visenteom minimalnim rezultatom (1:0), čime je bodovna razlika između dva davljenika ostala na „koti dva“. Pobedonosni pogodak za goste postigao je Geršo u 74. minutu susreta.