""
""

Maritimo gazda na ostrvu, golčina Koste za špice! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.04.16. | 21:33

Konačno su navijači Maritima dočekali da njihova ekipa bude glavna na ostrvu Madeira! U velikom lokalnom derbiju Maritimo je na svom stadionu pobedi Nasional sa 2:0 u meču 28. kola portugalske Primeire.

Poslednji put Maritimo je savladao najvećeg rivala u decembru 2012. godine, a od tada su odigrali još sedam utakmica.

Večeras su do važnog trijumfa fudbaleri Maritima došli golovima u drugom poluvremenu na stadionu Dos Bareiros.

Uspeh dodatno dobija na težini, ako se uzme u obzir činjenica da je Maritimo već od 18. minuta igrao bez pocrvenelog Dijega Souze.

Mrežu Nasionala načeo je, na radost domaćih navijača, Edgar Kosta u 59. minutu. Konačan rezultat postavio je Elber Besa tri minuta pre kraja utakmice.