""
""

Mihajlović i Sampdorija pokvarili Tohirov debi na Meaci, Roma se spasila prvog poraza (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.12.13. | 17:06

Neroazuri do 89. minuta vodili golom Guarina ali je rezervista Renan doneo Sampu drugi bod pod komandom srpskog stručnjaka

Po prvi put od kada je postao gazda Intera, indonežanski milioner Erik Tohir je prisustvovao partiji Neroazura na Đuzepe Meaci i nije bio taličan. Inter je imao pobedu u džepu, ali je na kraju morao da se zadovoljni samo bodom protiv Samdoprije (1:1). Siniši Mihajloviću i njegovom timu se tako na vratilo za maler iz prošlog kola kada su u poslednjem sekundu ostali bez pobede protiv Lacija, pošto su danas u finišu meča uspeli da se spasu poraza u Milanu. Drugi meč i drugi remi Mihajlovića na klupi Sampa. Na sličan način mu je išla karijera u Bolonji kada je uglavnom beležio remije...

U 18. minutu Riki Alvarez je „izlomio“ protivničke defanzivce i perfektno asistirao Frediju Guarinu kojem nije bilo teško da sa par metara pogodi mrežu Sampdorije. Od tog momenta, gledali smo poprilično dosadnu utakmicu, Inter je spustio gas i pokušavao da sačuva prednost. To im je polazilo za rukom sve do 89. minuta kada su kažnjeni za kukavičku i previdljivu igru. De Silvestri je centrirao, Rolando slabo intervenisao, do lopte je došao Renan koji je snažnim udarcem matirao Handanoviča za remi Sampdorije.

Golom u finišu meča, prvog poraza u sezoni se spasila Roma. Vučica je odigrala 1:1 u Bergamu protiv Atalante i zabeležila četvrti uzastopni remi. Posle serije od deset pobeda, Rimljani sada nižu nerešene rezultate. Atalanta je povela golom Brivija posle velike greške golmana Morgana De Sanktisa. Pokušavala je Roma svim silama da preokrene, ali je stigla samo do boda. Dobre prilike su propustili Maikon i Bredli, a čini se da je Roma oštećena i za penal. Priliku sa klupe je dobio Adem Lajić i baš je on asistirao Strotmanu za izjednačujući gol u 90. minutu. Potom je Ljajić dobio i žuti karton za simuliranje...

Sasuolo je u sjajnoj formi došao na noge Kajljariju i bio nadomak pobede, ali je prokockao vođstvo od 2:0 i morao da se zadovolji bodom. Dve asistencije nove senzacije italijanskog fudbala Domenika Berardija su bili dovoljne za golove Marcoratija i Zaze i vođstvo zeleno-crnih. Ipak, Kaljari se probudio u drugom poluvremenu i preko Nenea i Saua uspeo da izjednači za konačnih 2:2.

Eugenio Korini je potpuno probudio Kjevo. Sa novim terenerom, Leteći magarci su došli i do druge uzastopne pobede, a treće ukupno pošto su sa 3:0 pregazili direktnog konkurenta u borbi za opstanak Livorno i preskočili Sampdoriju na tabeli.