"Tim Spartaka"

Muslinova lekcija Spartaku – Moskovljani pali u Permu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.08.14. | 17:00

Kirejev i Pejev pogađali za pobedu Amkara od 2:0. Prvu u novoj sezoni

Tim SpartakaPrvenac u trenutku kad su mu se samo retki nadali. Amkar srpskog stručnjaka Slavoljuba Muslina upisao je prvu pobedu u sezoni, pošto je u šestom kolu ruskog prvenstva savladao favorizovani Spartak sa 2:0 (1:0). I tek drugi poraz Spartaka, koji je platio ceh padu koncetracije u samom finišu prvog poluvremenu kada je prerano "otišao u svlačionicu".

Šut u prečku odbio se na peterac, a Igor Kirejev se prišunjao iza leđa neopreznom Huanu Manuelu Insauraldeu i glavom pogodio nebranjenu mrežu za vođstvo koje je goste iz Moskve primoralo da u nastavku zaigraju mnogo otvorenije.

To im se na kraju obilo o glavu, pošto je Georgi Pejev u 84. minutu, a na pas raspoloženo Kirejeva, pečatirao prvenac Amkara. Konačno lepe vesti za Muslina. I koliko toliko miran san pred dvonedeljnu pauzu zbog reprezentativnih akcija.

Kubanj je tek u finišu gostovanja Arsenalu iz Tule došao do pobede, jedini strelac na utakmici je bio Rumun George Bukur u 86. minutu.