Samardžijski u akciji

MZT na korak od povratka u ABA ligu

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.04.19. | 19:00

Makedonci porazili Zadar u gostima - 89:83

MZT iz Skoplja je poveo sa 1:0 u baraž okršaju za opstanak u ABA ligi. Makedonski predstavnik savladao je kao gost Zadar u Areni Krešimir Ćosić sa 89:83, pa mu je za povratak na Jadran potrebna još samo jedna pobeda pred svojom publikom u drugoj utakmici.

Od samog početka Makedonci su bili bolji, a već posle četiri minuta igre napravili su dvocifrenu razliku (17:5). Nisu se gosti zaustavljali, do odlaska na odmor samo su uvećavali prednost, a u jednom trenutku MZT je vodio i sa čak 21 poenom razlike (47:26) u 15. minutu.

Zadrani nisu bili raspoloženi večeras, prekasno su se probudili u drugom poluvremenu pa su na kraju uspeli samo da izbegnu ubedljiviji poraz. Najefikasniji u redovima MZT-a bili su Bojić sa 24 i Vudard sa 22 poena, dok je na drugoj strani u redovima poraženog tima Luka Božić ubacio 19 poena.

Sledeći meč ovh rival igra se u Skoplju u utorak 23. aprila, a pobednik serije je ekipa koja prva dođe do dva trijumfa.